Silikony i uszczelniacze


Silikony i uszczelniacze na dobre zagościły w łazienkach, kuchniach oraz podczas prac remontowych. W markecie Rampa Imielin znajdą Państwo szeroki wybór silikonów i uszczelniaczy z rozróżnieniem na producentów, ceny oraz kolorystykę.

Aby ustrzec się przed konsekwencjami spowodowanymi złym uszczelnieniem między wanną, brodzikiem, kabiną prysznicową lub zlewem, a ścianą, wystarczy uzyć odpowiedniego rodzaju silikonu. Dzięki temu zapobiec można nadmiarowi wilgoci, która będzie działała niszcząco na armaturę łazienki czy kuchni. Dodatkowo wilgoć sprzyja powstawanie grzybów i pleśni, których jest się później ciężko pozbyć.

Ogromną zaletą silikonów i uszczelniaczy jest elastyczność w trakcie nakładania oraz dosyć dobra elastyczność już po wyschnięciu. Znajdują swoje zastosowanie przy wypełnianiu szczelin oraz podczas instalacji elementów w kuchni lub łazience.

Przy całej gamie zalet silikonów istnieją dwie wady. Po pierwsze jest je ciężko pomalować, a po drugie w niektórych silikonach zawarty jest kwas octowy, który może powodować korozję metali lub wchodzić w reakcje chemiczne z innymi materiałami. Producenci jednak wychodzą naprzeciw wymaganiom klientów i wprowadzili szeroką paletę kolorów silikonów, które wpasują się w pozostałe elementy otoczenia. Dodatkowo producenci wprowadzają też silikony, które zawierają w sobie substancje antagonistyczne, czyli takie, które zapobiegają wchodzenie w reakcje chemiczne z innymi materiałami.

Wyróżnić można kilka rodzajów silikonów:

Do aplikacji silikonu i uszczelniaczy wystarczająca jest wyciskarka pistoletowa. W przypadku plam powstałych podczas nakładania konieczny jest jednak specjalny środek, który usunie plamy, bo bez niego może się to okazać niewyobrażalnie trudne.