Folie budowlane


Remont niesie ze sobą wiele niespodzianek w postaci zabrudzeń, uszkodzeń czy zachlapań. Folie budowlane to jedne z tych materiałów, które są niezbędne ze względu na pełnione przez nie funkcje. Najważniejsze z nich to: funkcja ochronna i zabezpieczająca. Folie są szczególnie istotnym materiałem budowlanym podczas remontu, ponieważ służą do tego, by oddzielić konkretne elementy lub przestrzenie od materiałów, które nie są pożądane. Przypomina to trochę działanie folii spożywczych, które izolują i zabezpieczają gotowe dania. Używamy ich jednak znacznie częściej niż tych budowlanych, choć okazują się potrzebne przy każdym, nawet niewielkim remoncie.

Podział folii budowlanych

Rodzaje folii budowlanych

Folie budowlane mają sporo zalet, takich jak: wytrzymałość, ochrona przed działaniem czynników szkodliwych oraz pogodowych, ochrona przed wilgocią, prostota w montażu oraz szczelność. Dzielimy je na atestowane – posiadające deklaracje CE (świadczące o spełnianiu norm dotyczących parametrów) oraz nieatestowane – które nie posiadają sugerowanych parametrów.

Jeśli więc planujesz w najbliższym czasie remont – nie pomijaj kupna folii budowlanej, która pozwoli Ci zachować czystość i trwałość zabezpieczanych przedmiotów.