Siatki podtynkowe


Jednym z etapów budowania domu jest zajmowanie się kwestiami związanymi z tynkowaniem ścian, a następnie ocieplaniem. Siatka podtynkowa stosowana jest zwykle, jako materiał zbrojący albo zabezpieczający. Różne rodzaje siatki pełnią funkcję ochrony w postaci termicznej izolacji, ale są także idealnym rozwiązaniem podczas trudnych warunków atmosferycznych.

Siatki podtynkowe służą nie tylko budowaniu ścian, stropów czy podłóg, ale także mają zastosowania w konstrukcjach zaawansowanych, jak autostrady. W zależności od rodzaju, siatki posiadają trochę odmienne zastosowanie:

Każda siatka podtynkowa posiada odmienny splot: gazejski albo raszlowy. Splot gazejski jest wytrzymały i mocny, gdyż włókna wątku i osnowy są umieszczane naprzemiennie. Stosowany jest zwykle w miejscach, które są narażone na zmianę pozycji oraz łamliwość. Splot raszlowy znany także pod nazwą: płócienny – stosowany jest w miejscach mniejszych obciążeń, a włókna siatki ułożone są krzyżowo.

Każdy budynek potrzebuje odpowiedniego ocieplenia i zabezpieczonych ścian. Siatki podtynkowe to idealne rozwiązanie w systemie termoizolacji i ochrony tynków. Pełnią zwykle funkcję zbrojącą, gdy są ułożone w odpowiedni sposób. Siatki zwykle mocowane są do warstwy ocieplenia za pomocą specjalnego kleju. Dostępność towaru w rolkach, zapewnia swobodę transportu i ułatwia montaż.