Porady


Przygotowujesz się do budowy nowego domu, remontu lub wykończenia? Zasięgnij porady naszych specjalistów, którzy w tym zakresie wiedzą dosłownie wszystko. Jak nikt inny znają się na pracach budowlanych, a wszelkie niedogodności nie są w stanie ich zaskoczyć. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, nieustającej nauce i praktyce, pracownicy naszego centrum z chęcią dzielą się swoją pasją i rozległą wiedzą na temat usług budowlanych. Doskonale znają się na ogrodnictwie i pracach remontowych, przez co branża budowlana nie ma przed nimi żadnych tajemnic.

Rampa Imielin
15.02.2022

Niebawem wiosna — czy jesteś gotowy?

Wiosna to zdecydowanie sezon, który przynosi nową energię do działania. Zmęczenie po zimie odchodzi w niepamięć, a świeży powiew wiatru i nadchodzące ciepło motywuje do rozpoczęcia prac porządkowych.

czytaj więcej…

Wełna mineralna
12.01.2022

Rodzaje wełny mineralnej

Jeśli jesteś na etapie gruntownego remontowania swojego domu, z pewnością prędzej czy później czeka Cię wybór odpowiedniej wełny mineralnej. Do czego służy produkt i jaki rodzaj wełny wybrać? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

czytaj więcej…

27.12.2021

Gotowe zbrojenia – 4 przykłady dlaczego warto z nich korzystać!

Czym są zbrojenia budowlane? To nic innego jak stalowe części znajdujące się w betonie. Stosuje się je po to, aby zwiększyć stabilność konstrukcji. Jest to niezbędny element podczas każdej budowy. Beton wzmocniony zbrojeniami ze stali to konstrukcja, która przetrwa lata! Jeśli planujesz inwestycję i zamierzasz wykorzystać zbrojenia w swoim projekcie, to rozważ opcję gotowych zbrojeń. To opcja w wielu aspektach lepsza od zbrojeń wykonywanych od podstaw na zamówienie. Zobacz, dlaczego warto korzystać z gotowych zbrojeń.

czytaj więcej…

Centrum ogrodnicze Rampa Imielin
26.11.2021

Co można kupić w centrum ogrodniczym zimą?

Zima nadchodzi, a wraz z nią zdecydowanie większy popyt na produkty, które podczas tej pory roku mogą się przydać. Centrum ogrodnicze często już w sezonie jesiennym wybiega naprzeciw potrzebom Klientów, oferując odśnieżarki, łopaty do odśnieżania oraz dmuchawy do liści.

czytaj więcej…

Centrum budowlane RAMPA Imielin jest rodzinną firmą, która już od 17 lat zapewnia klientom kompleksową obsługę w zakresie zaopatrzenia, logistyki, pośredniczenia przy realizacji prac budowlanych i doradztwa. Relacja z klientem jest dla nas niezwykle ważna dlatego do każdej osoby podchodzimy indywidualnie i służymy radą w każdej możliwej sytuacji. Wspieramy naszych klientów na każdym etapie działań – tak, aby pomóc im nie tylko w wyborze najlepszego rozwiązania, ale i w ograniczeniu zbędnych kosztów i cennego czasu.

Jak przygotować ogród na zbliżającą się porę roku? Jakich użyć narzędzi i materiałów, aby przystosować go do niesprzyjających warunków i mroźnej pory roku? Na te i inne pytania odpowiedzą Ci nasi specjaliści, którzy doskonale wiedzą, że ogród jest wyjątkowym miejscem każdego domu i wymaga szczególnej uwagi. Nasi eksperci przypomną Ci o sezonie i podziale prac w ogrodzie, doradzą jak przygotować go na kolejny sezon i wyjaśnią jak prawidłowo o niego zadbać. Na przestrzeni kolejnych lat nasz dom może ulec zniszczeniu. Aby temu zapobiec, powinniśmy wybrać wysokiej jakości materiały i rozwiązania, które sprawią, że nasz budynek będzie solidny i trwały. Korzystając z porad naszych pracowników dowiesz się czym różnią się poszczególne materiały budowlane i których z nich powinieneś użyć do budowy swojego domu. Nasi specjaliście nie zapominają także o praktycznych aspektach budowy domu, doradzając w zakresie wyboru ocieplenia, nawierzchni i wielu innych istotnych elementów. Współpracujący z nami eksperci podzielą się z tobą swoją wiedzą i rozwieją wszystkie wątpliwości.

Naszym klientom staramy się zapewnić najwyższy poziom doradztwa. Dzięki temu mają oni możliwość zasięgnięcia porady ze strony specjalistów na każdym etapie wykonywanego projektu. Aby sprostać ich oczekiwaniom, stworzyliśmy system opierający się na trzech podstawowych filarach. Dzięki temu klient otrzymuje wsparcie i wiedzę niezbędną do prawidłowego zrealizowania budowy. Pierwszym filarem jest wsparcie na etapie projektu, podczas którego doradca z działu inwestycji przelicza projekt, wskazuje potrzebne materiały i planuje działania. Każdy etap (fundamenty, ściany, dach) zostaje wyceniony osobno. Następny filar to dobra ekipa budowlana z rekomendacji, dzięki której jesteśmy w stanie sprawnie zrealizować nasz projekt. Ostatnim, trzecim filarem jest logistyka przy budowie na czas. Na tym etapie przygotowujemy konkretny materiał i dostarczamy na czas pod wskazany adres.

Odwiedzaj nasza stronę częściej, a dowiesz się wielu cennych rad od praktyków, którzy w budowlance pracują od lat. Znajdziesz tutaj cenne porady, które wykorzystasz podczas przeprowadzanych prac budowlanych i nie tylko. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu unikniesz niepotrzebnych błędów i prawidłowo zaplanujesz wszystkie prace. Zdobędziesz wiedzę na temat domu i ogrodu, którą będziesz mógł wykorzystać w praktyce.