Porady


Przygotowujesz się do budowy nowego domu, remontu lub wykończenia? Zasięgnij porady naszych specjalistów, którzy w tym zakresie wiedzą dosłownie wszystko. Jak nikt inny znają się na pracach budowlanych, a wszelkie niedogodności nie są w stanie ich zaskoczyć. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, nieustającej nauce i praktyce, pracownicy naszego centrum z chęcią dzielą się swoją pasją i rozległą wiedzą na temat usług budowlanych. Doskonale znają się na ogrodnictwie i pracach remontowych, przez co branża budowlana nie ma przed nimi żadnych tajemnic.

Malowanie scian w domu
21.06.2018

Jaki wybrać pędzel do malowania ścian?

Większe lub mniejsze zmiany w naszym domu wymagają od nas odpowiedniego przygotowania. Przed przystąpieniem do pracy, warto zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze przedmioty, które ułatwią nam cały proces i sprawią, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Chcesz odmienić charakter swojego wnętrza i przemalować ściany na całkowicie nowy odcień? Dobrze trafiłeś!

czytaj więcej…

07.05.2018

Maj w ogrodzie

Wiosenne miesiące to dla posiadacza ogrodu sporo pracy – zawsze jest coś do zrobienia. W maju nie jest inaczej. Jednak śmiało można stwierdzić, że o wiele przyjemniej wykonuje się ogrodowe obowiązki, gdy wszystko wokół zaczyna się zielenić, kwitnąć i pachnieć! Przygotowaliśmy dla Was kilka ważnych punktów, dzięki którym o niczym nie zapomnicie podczas majowych prac ogrodowych!

czytaj więcej…

kwiaty na balkon
06.04.2018

Wiosna na balkonie

No i wreszcie – przyszły długo wyczekiwane, cieplejsze dni! Wiosnę już czuć w powietrzu, jednak należy pamiętać, że “kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata.” Kapryśna pogoda wcale oznacza, że musimy zrezygnować z upiększenia naszego balkonu kwiatami! Naprawdę można zaprojektować balkon w taki sposób, że będzie cudowną, kolorową strefą wypoczynku, a co najważniejsze, nawet lekki mróz nie zaszkodzi naszej roślinności. Mamy dla was kilka propozycji kwiatów, które dadzą sobie radę nawet z chłodniejszą pogodą.

czytaj więcej…

Marcowe prace ogrodowe
28.03.2018

Marcowe prace ogrodowe

Przez chmury przebija coraz więcej słońca, robi się cieplej, częściej słychać śpiew ptaków za oknem… Wiosna idzie! Jest to czas, w którym dostajemy prawdziwego kopa energetycznego – i dobrze, bo przyda nam się podczas marcowych prac ogrodowych. Przygotowanie działki do wiosny jest czasochłonnym i wymagającym zajęciem, ale też koniecznym, aby móc cieszyć się pięknym ogrodem w lecie. Prace powinniśmy rozpocząć od oględzin całej działki – skontrolujmy stan trawnika oraz wszystkich roślin, które zimowały. Pozwoli nam to lepiej rozplanować zadania, a jest ich całkiem sporo. Jeśli pogoda sprzyja, możemy podjąć się prac ogrodowych już na początku marca.

czytaj więcej…

Centrum budowlane RAMPA Imielin jest rodzinną firmą, która już od 17 lat zapewnia klientom kompleksową obsługę w zakresie zaopatrzenia, logistyki, pośredniczenia przy realizacji prac budowlanych i doradztwa. Relacja z klientem jest dla nas niezwykle ważna dlatego do każdej osoby podchodzimy indywidualnie i służymy radą w każdej możliwej sytuacji. Wspieramy naszych klientów na każdym etapie działań – tak, aby pomóc im nie tylko w wyborze najlepszego rozwiązania, ale i w ograniczeniu zbędnych kosztów i cennego czasu.

Jak przygotować ogród na zbliżającą się porę roku? Jakich użyć narzędzi i materiałów, aby przystosować go do niesprzyjających warunków i mroźnej pory roku? Na te i inne pytania odpowiedzą Ci nasi specjaliści, którzy doskonale wiedzą, że ogród jest wyjątkowym miejscem każdego domu i wymaga szczególnej uwagi. Nasi eksperci przypomną Ci o sezonie i podziale prac w ogrodzie, doradzą jak przygotować go na kolejny sezon i wyjaśnią jak prawidłowo o niego zadbać. Na przestrzeni kolejnych lat nasz dom może ulec zniszczeniu. Aby temu zapobiec, powinniśmy wybrać wysokiej jakości materiały i rozwiązania, które sprawią, że nasz budynek będzie solidny i trwały. Korzystając z porad naszych pracowników dowiesz się czym różnią się poszczególne materiały budowlane i których z nich powinieneś użyć do budowy swojego domu. Nasi specjaliście nie zapominają także o praktycznych aspektach budowy domu, doradzając w zakresie wyboru ocieplenia, nawierzchni i wielu innych istotnych elementów. Współpracujący z nami eksperci podzielą się z tobą swoją wiedzą i rozwieją wszystkie wątpliwości.

Naszym klientom staramy się zapewnić najwyższy poziom doradztwa. Dzięki temu mają oni możliwość zasięgnięcia porady ze strony specjalistów na każdym etapie wykonywanego projektu. Aby sprostać ich oczekiwaniom, stworzyliśmy system opierający się na trzech podstawowych filarach. Dzięki temu klient otrzymuje wsparcie i wiedzę niezbędną do prawidłowego zrealizowania budowy. Pierwszym filarem jest wsparcie na etapie projektu, podczas którego doradca z działu inwestycji przelicza projekt, wskazuje potrzebne materiały i planuje działania. Każdy etap (fundamenty, ściany, dach) zostaje wyceniony osobno. Następny filar to dobra ekipa budowlana z rekomendacji, dzięki której jesteśmy w stanie sprawnie zrealizować nasz projekt. Ostatnim, trzecim filarem jest logistyka przy budowie na czas. Na tym etapie przygotowujemy konkretny materiał i dostarczamy na czas pod wskazany adres.

Odwiedzaj nasza stronę częściej, a dowiesz się wielu cennych rad od praktyków, którzy w budowlance pracują od lat. Znajdziesz tutaj cenne porady, które wykorzystasz podczas przeprowadzanych prac budowlanych i nie tylko. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu unikniesz niepotrzebnych błędów i prawidłowo zaplanujesz wszystkie prace. Zdobędziesz wiedzę na temat domu i ogrodu, którą będziesz mógł wykorzystać w praktyce.