Porady


Przygotowujesz się do budowy nowego domu, remontu lub wykończenia? Zasięgnij porady naszych specjalistów, którzy w tym zakresie wiedzą dosłownie wszystko. Jak nikt inny znają się na pracach budowlanych, a wszelkie niedogodności nie są w stanie ich zaskoczyć. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, nieustającej nauce i praktyce, pracownicy naszego centrum z chęcią dzielą się swoją pasją i rozległą wiedzą na temat usług budowlanych. Doskonale znają się na ogrodnictwie i pracach remontowych, przez co branża budowlana nie ma przed nimi żadnych tajemnic.

Montaż drzwi i okien
17.02.2021

O czym należy pamiętać przy montażu drzwi i okien?

Dowiedz się jak prawidłowo montować drzwi i okna, aby służyły Ci przez wiele lat. Od tego jak zamontujesz drzwi i okna będzie zależeć w przyszłości, czy będa one funkcjonalne, szczelne i estetyczne. Zapoznaj się z naszymi poradami, a nie będziesz musiał przeznaczać pieniędzy na późniejsze naprawy i poprawki.  

czytaj więcej…

Rampa Imielin Market
21.01.2021

5 kroków do szybkiej renowacji mieszkania

Doświadczenia związane z remontem dla wielu oznaczają utratę cennych dni wolnych, długie oczekiwania na fachowca oraz unoszący się wszędzie pył, oraz zapach farb. Do tego dochodzą duże wydatki, które powodują, że odkładasz przeprowadzenie zmian na kolejny miesiąc. My postanowiliśmy odczarować negatywne odczucia, jakie wywołuje remont i przedstawić Ci 5 kroków do szybkiej renowacji mieszkania, które nie nadszarpną mocno Twojego budżetu ani nie pozbawią Cię zbyt wielu wolnych dni. 

czytaj więcej…

Rampa imielin
18.12.2020

Jak udekorować mieszkanie na święta Bożego Narodzenia?

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Wraz z nimi warto ozdobić swoje mieszkanie w nastrojowe dodatki i ozdoby, tworząc świąteczny klimat. Na rynku dostępna jest ogromna ilość ozdób, która wcale nie ułatwia wyboru! W tym wpisie przedstawiamy sposób na udekorowanie swojego mieszkania tak, aby stworzyć przytulny klimat wnętrza i nie przesadzić na zakupach świątecznych!

czytaj więcej…

Rampa Imielin
17.11.2020

Inspiracje na urządzenie nowej sypialni

Sypialna pełni ważną funkcję w każdym domu. To miejsce, w którym regenerujemy się po całym dniu pracy, odpoczywamy i czujemy się komfortowo — to nasz azyl, przeznaczony tylko dla naszego użytku. Właśnie dlatego chcemy zasypiać i wypoczywać w pomieszczeniu, które jest wygodne, przytulne i sprawia, że jesteśmy w pełni odprężeni. Dlatego sypialnia musi być piękna i funkcjonalna. Żeby tak się stało, trzeba mieć na nią pomysł, a do tego idealnie nadają się inspiracje. Przedstawiamy Ci kilka ciekawych propozycji, które sprawią, że sypialnia stanie się Twoim ulubionym miejscem w mieszkaniu.

czytaj więcej…

Centrum budowlane RAMPA Imielin jest rodzinną firmą, która już od 17 lat zapewnia klientom kompleksową obsługę w zakresie zaopatrzenia, logistyki, pośredniczenia przy realizacji prac budowlanych i doradztwa. Relacja z klientem jest dla nas niezwykle ważna dlatego do każdej osoby podchodzimy indywidualnie i służymy radą w każdej możliwej sytuacji. Wspieramy naszych klientów na każdym etapie działań – tak, aby pomóc im nie tylko w wyborze najlepszego rozwiązania, ale i w ograniczeniu zbędnych kosztów i cennego czasu.

Jak przygotować ogród na zbliżającą się porę roku? Jakich użyć narzędzi i materiałów, aby przystosować go do niesprzyjających warunków i mroźnej pory roku? Na te i inne pytania odpowiedzą Ci nasi specjaliści, którzy doskonale wiedzą, że ogród jest wyjątkowym miejscem każdego domu i wymaga szczególnej uwagi. Nasi eksperci przypomną Ci o sezonie i podziale prac w ogrodzie, doradzą jak przygotować go na kolejny sezon i wyjaśnią jak prawidłowo o niego zadbać. Na przestrzeni kolejnych lat nasz dom może ulec zniszczeniu. Aby temu zapobiec, powinniśmy wybrać wysokiej jakości materiały i rozwiązania, które sprawią, że nasz budynek będzie solidny i trwały. Korzystając z porad naszych pracowników dowiesz się czym różnią się poszczególne materiały budowlane i których z nich powinieneś użyć do budowy swojego domu. Nasi specjaliście nie zapominają także o praktycznych aspektach budowy domu, doradzając w zakresie wyboru ocieplenia, nawierzchni i wielu innych istotnych elementów. Współpracujący z nami eksperci podzielą się z tobą swoją wiedzą i rozwieją wszystkie wątpliwości.

Naszym klientom staramy się zapewnić najwyższy poziom doradztwa. Dzięki temu mają oni możliwość zasięgnięcia porady ze strony specjalistów na każdym etapie wykonywanego projektu. Aby sprostać ich oczekiwaniom, stworzyliśmy system opierający się na trzech podstawowych filarach. Dzięki temu klient otrzymuje wsparcie i wiedzę niezbędną do prawidłowego zrealizowania budowy. Pierwszym filarem jest wsparcie na etapie projektu, podczas którego doradca z działu inwestycji przelicza projekt, wskazuje potrzebne materiały i planuje działania. Każdy etap (fundamenty, ściany, dach) zostaje wyceniony osobno. Następny filar to dobra ekipa budowlana z rekomendacji, dzięki której jesteśmy w stanie sprawnie zrealizować nasz projekt. Ostatnim, trzecim filarem jest logistyka przy budowie na czas. Na tym etapie przygotowujemy konkretny materiał i dostarczamy na czas pod wskazany adres.

Odwiedzaj nasza stronę częściej, a dowiesz się wielu cennych rad od praktyków, którzy w budowlance pracują od lat. Znajdziesz tutaj cenne porady, które wykorzystasz podczas przeprowadzanych prac budowlanych i nie tylko. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu unikniesz niepotrzebnych błędów i prawidłowo zaplanujesz wszystkie prace. Zdobędziesz wiedzę na temat domu i ogrodu, którą będziesz mógł wykorzystać w praktyce.