Porady


Przygotowujesz się do budowy nowego domu, remontu lub wykończenia? Zasięgnij porady naszych specjalistów, którzy w tym zakresie wiedzą dosłownie wszystko. Jak nikt inny znają się na pracach budowlanych, a wszelkie niedogodności nie są w stanie ich zaskoczyć. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, nieustającej nauce i praktyce, pracownicy naszego centrum z chęcią dzielą się swoją pasją i rozległą wiedzą na temat usług budowlanych. Doskonale znają się na ogrodnictwie i pracach remontowych, przez co branża budowlana nie ma przed nimi żadnych tajemnic.

remont mieszkania
15.04.2019

Jak przygotować się do remontu mieszkania?

Jak zaplanować remont domu, aby wszystko przebiegło szybko i bez strat? Jaki ustalić budżet, by uniknąć niepotrzebnych błędów? Wreszcie – jak ratować sytuację, gdy dom zamienia Ci się w gruzowisko? Remonty bywają na tyle nieprzewidywalne, że zawsze może coś Cię zaskoczyć – i nie zawsze będzie to ukryty pod podłogą zaginiony, drogocenny obraz. Najważniejsze jednak jest to, by uzbroić się w cierpliwość.

Kiedy zacząć remont?

Niektóre prace remontowe możemy przeprowadzać tylko w konkretnych porach roku – będzie to m. in. wymiana okien oraz różnego rodzaju instalacje (np. grzewcze czy wodne). Czynności te wykonywane są zazwyczaj od wiosny do jesieni. Wówczas szybciej przebiegają także prace wykończeniowe czy malowanie.

Krok po kroku, jak zostać bohaterem remontu

Najważniejsze to mieć plan – najlepiej dobry i prosty. Remont domu czy mieszkania to duże przedsięwzięcie, zatem warto odpowiednio zaplanować kolejność poszczególnych prac. Najpierw zaczynamy od określenia budżetu, jaki możemy na taki remont przeznaczyć. Pieniędzy nigdy nie za wiele – nie ważne, jak skrupulatnie wyliczyłeś wszystkie spodziewane koszty, te niespodziewane pochłoną dodatkowe 20% budżetu – przygotuj się na to.

Profesjonalna ekipa – gwarancja sukcesu

Kiedy kwestie finansowe są już jasne, można przystąpić do wyboru ekipy remontowej. Koniecznie zapytaj wcześniej znajomych, czy nie mają zaufanych budowlańców. Najlepiej, jeśli będziesz mógł zobaczyć efekty ich pracy. Zamawiając materiały niezbędne do wykonania remontu, weź pod uwagę czas oczekiwania – warto zamówić je wcześniej. Pamiętaj jednak, by kupować je sam i zwracać uwagę na jakość wykonania. Remont nigdy nie kończy się na czas – zazwyczaj jednak osiąga ostatni etap w momencie, kiedy wyczerpałeś wszelkie możliwe środki finansowania i stajesz się wściekły na sam dźwięk wiertarki.

Skorzystaj z pomocy specjalistów

Kolejną kwestią jest wybór stylu i zakresu zmian, jakie zajdą się w mieszkaniu. W sieci możemy znaleźć wiele aplikacji, które pomogą nam zaplanować przestrzeń w poszczególnych pomieszczeniach i ustawić meble. Sprawdź kolor – może różnić się od podanego na opakowaniu lub na próbniku. Niekiedy możemy skorzystać z profesjonalnych usług projektanta – taka osoba potrafi zaprojektować wnętrze nie tylko ładnie i modnie, ale również bardziej funkcjonalnie. Pamiętaj o zabezpieczeniu podłogi czy okien przy malowaniu, aby uniknąć dodatkowej pracy przy ich czyszczeniu. Jeśli prace wykonujesz sam, pamiętaj o okularach, maskach czy ubraniu roboczym. Wiele osób poleca również, aby na czas remontu wyprowadzić się ze swojego mieszkania – jeżeli jest taka możliwość, można zamieszkać u rodziny i doglądać prac remontowych.

czytaj więcej…

mezczyzna robi remont
14.03.2019

Jak zaplanować i przeprowadzić remont? Harmonogram prac remontowych

Remont to nieunikniona część życia każdego z nas. Jest to jednak wymagająca i czasochłonna praca, dlatego też warto podejść do sprawy w sposób racjonalny. Pytanie tylko, jak to zrobić? Poznaj kilka wskazówek, które ułatwią Ci to zadanie!

czytaj więcej…

izolacja domu
27.02.2019

Izolacja – wełna mineralna czy styropian?

Przed rozpoczęciem ocieplania lub termomodernizacji domu należy podjąć ważną decyzję — na jaki materiał do wykonania izolacji termicznej powinniśmy się zdecydować? Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które różnią się od siebie pod względem licznych kryteriów i funkcjonalności. Najpopularniejszymi z nich są wełna mineralna i styropian. Na czym polegają różnice między nimi?

czytaj więcej…

Prace w ogrodzie zimą
18.01.2019

Prace ogrodowe w styczniu – jakie prace wykonać zimą w ogrodzie?

Z Nowym Rokiem – nowym krokiem! Styczeń to miesiąc, który zawsze upływa nam pod znakiem zmian. Nie ominą one także naszego ogrodu, który w tym miesiącu także wymaga, abyśmy poświęcili mu odrobiny uwagi. Rytm pracy wyznacza nam wtedy pogoda, która w tym okresie bywa bardzo kapryśna. Wzmożone opady śniegu, deszcz i mróz to tylko niektóre z czynników, które szczególnie szkodzą naszym roślinom.

czytaj więcej…

Centrum budowlane RAMPA Imielin jest rodzinną firmą, która już od 17 lat zapewnia klientom kompleksową obsługę w zakresie zaopatrzenia, logistyki, pośredniczenia przy realizacji prac budowlanych i doradztwa. Relacja z klientem jest dla nas niezwykle ważna dlatego do każdej osoby podchodzimy indywidualnie i służymy radą w każdej możliwej sytuacji. Wspieramy naszych klientów na każdym etapie działań – tak, aby pomóc im nie tylko w wyborze najlepszego rozwiązania, ale i w ograniczeniu zbędnych kosztów i cennego czasu.

Jak przygotować ogród na zbliżającą się porę roku? Jakich użyć narzędzi i materiałów, aby przystosować go do niesprzyjających warunków i mroźnej pory roku? Na te i inne pytania odpowiedzą Ci nasi specjaliści, którzy doskonale wiedzą, że ogród jest wyjątkowym miejscem każdego domu i wymaga szczególnej uwagi. Nasi eksperci przypomną Ci o sezonie i podziale prac w ogrodzie, doradzą jak przygotować go na kolejny sezon i wyjaśnią jak prawidłowo o niego zadbać. Na przestrzeni kolejnych lat nasz dom może ulec zniszczeniu. Aby temu zapobiec, powinniśmy wybrać wysokiej jakości materiały i rozwiązania, które sprawią, że nasz budynek będzie solidny i trwały. Korzystając z porad naszych pracowników dowiesz się czym różnią się poszczególne materiały budowlane i których z nich powinieneś użyć do budowy swojego domu. Nasi specjaliście nie zapominają także o praktycznych aspektach budowy domu, doradzając w zakresie wyboru ocieplenia, nawierzchni i wielu innych istotnych elementów. Współpracujący z nami eksperci podzielą się z tobą swoją wiedzą i rozwieją wszystkie wątpliwości.

Naszym klientom staramy się zapewnić najwyższy poziom doradztwa. Dzięki temu mają oni możliwość zasięgnięcia porady ze strony specjalistów na każdym etapie wykonywanego projektu. Aby sprostać ich oczekiwaniom, stworzyliśmy system opierający się na trzech podstawowych filarach. Dzięki temu klient otrzymuje wsparcie i wiedzę niezbędną do prawidłowego zrealizowania budowy. Pierwszym filarem jest wsparcie na etapie projektu, podczas którego doradca z działu inwestycji przelicza projekt, wskazuje potrzebne materiały i planuje działania. Każdy etap (fundamenty, ściany, dach) zostaje wyceniony osobno. Następny filar to dobra ekipa budowlana z rekomendacji, dzięki której jesteśmy w stanie sprawnie zrealizować nasz projekt. Ostatnim, trzecim filarem jest logistyka przy budowie na czas. Na tym etapie przygotowujemy konkretny materiał i dostarczamy na czas pod wskazany adres.

Odwiedzaj nasza stronę częściej, a dowiesz się wielu cennych rad od praktyków, którzy w budowlance pracują od lat. Znajdziesz tutaj cenne porady, które wykorzystasz podczas przeprowadzanych prac budowlanych i nie tylko. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu unikniesz niepotrzebnych błędów i prawidłowo zaplanujesz wszystkie prace. Zdobędziesz wiedzę na temat domu i ogrodu, którą będziesz mógł wykorzystać w praktyce.