Kabiny prysznicowe – porady i wskazówki, jak wybrać odpowiedni model do Twojej łazienki


Jasna łazienka

Decydując się na zakup kabiny prysznicowej, zastanówmy się dokładnie jakiego produktu potrzebujemy. Weźmy pod uwagę wielkość, obecne wyposażenie naszej łazienki oraz jej wystrój, a także budżet jaki możemy przeznaczyć na kupno kabiny prysznicowej. Skupmy się na produktach wysokiej jakości, które zapewnią komfortowe użytkowanie przez długi czas.

Rozmiar łazienki, a wybór kabiny prysznicowej

Jakiej wielkości jest Wasza łazienka? Jeśli jest mała, warto zdecydować się na półokrągłą kabinę narożną, ponieważ nie zajmuje ona wiele miejsca. W kwestii doboru drzwi do kabiny prysznicowej, mamy do wyboru drzwi skrzydłowe lub drzwi rozsuwane. Ten drugi rodzaj warto wybrać w przypadku bardzo małych łazienek. W przestronnych łazienkach polecamy zainstalować kabiny kwadratowe lub wbudować kabinę we wnękę łazienkową. Kabiny prysznicowe wbudowane we wnękę łazienkową wyglądają wyjątkowo elegancko i luksusowo.  

Dobieramy kabinę prysznicową do wystroju łazienki

Wybierając kabinę prysznicową, skupmy się nie tylko na praktycznych aspektach, ale również na jej wyglądzie. Dlaczego? Ponieważ kabina prysznicowa posiada spore rozmiary, jest widoczna z daleka i stanowi główny element w wyposażeniu łazienki, który od razu przyciąga wzrok. Postarajmy się, aby zakupiona przez nas kabina była estetyczna, wykonana z wysokiej jakości materiałów. W sklepach dostępne są kabiny o eleganckim profilu, które pasować będą do klasycznego wystroju łazienki. Natomiast kabiny bez profilu okażą się strzałem w dziesiątkę w łazienkach nowoczesnych, minimalistycznych lub o sporych rozmiarach. Zawsze zwracajmy uwagę na detale — uchwyty, zawiasy, czy kolor szkła.

Funkcjonalność kabiny prysznicowej

Funkcjonalność to podstawa. Nie inaczej jest w przypadku kabiny prysznicowej. Podczas zakupu kabiny, już w sklepie sprawdźmy czy oglądany przez nas produkt jest wygodny w użytkowaniu. Czy drzwiczki płynnie się przesuwają lub otwierają z łatwością, czy brodzik jest wystarczająco głęboki, czy jest wiele miejsc, w których będzie osadzać się kamień lub czy ściany i drzwi kabiny wykonane są z takiego materiału, na którym nie pozostaną ślady zacieków z ociekającej wody. 

Jeśli podczas dokonywania zakupu kabiny prysznicowej weźmiemy pod uwagę takie aspekty jak wielkość i wystrój łazienki oraz praktyczność kabiny prysznicowej, z pewnością będziemy zadowoleni ze swojego wyboru w przyszłości. Dzięki temu wieczorny, ciepły prysznic zagwarantuje długo wyczekiwany relaks po ciężkim dniu w pracy.