5 kroków do szybkiej renowacji mieszkania

Doświadczenia związane z remontem dla wielu oznaczają utratę cennych dni wolnych, długie oczekiwania na fachowca oraz unoszący się wszędzie pył, oraz zapach farb. Do tego dochodzą duże wydatki, które powodują, że odkładasz przeprowadzenie zmian na kolejny miesiąc. My postanowiliśmy odczarować negatywne odczucia, jakie wywołuje remont i przedstawić Ci 5 kroków do szybkiej renowacji mieszkania, które nie nadszarpną mocno Twojego budżetu ani nie pozbawią Cię zbyt wielu wolnych dni. 

Remont mieszkania - od czego zacząć?

Kluczem do przeprowadzenia szybkiej i efektownej renowacji jest na pewno dobry i szczegółowy plan działania, w którym uwzględnisz nie tylko niezbędne produkty, ale także zestawy narzędzi, które sprawią, że uporasz się z każdą przeciwnością losu. Na początku warto także oszacować budżet, jaki chcesz przeznaczyć na metamorfozę wnętrza. Pozwoli Ci to wyznaczyć sumę, jaką wydasz na materiały budowlane oraz akcesoria do nowej przestrzeni. Przed wizytą w sklepie budowlanym ważne jest, abyś dokładnie wymierzył pomieszczenie, najlepiej wykorzystując do tego urządzenia pomiarowe, które zadbają o precyzję wykonania. Dzięki tym urządzeniom będziesz w stanie zadbać o najmniejsze detale i wykonać pracę w schludny i profesjonalny sposób. Pamiętaj, aby zawsze kupić nadwyżkę produktów, najlepiej dodatkowe 10%. 

Jak odświeżyć mieszkanie? 5 pomysłów na szybką renowację

Jeśli macie już plan, ale brak Wam pomysłów co możecie zrobić, tak aby zmienić charakter Waszego wnętrza — skorzystajcie z naszych propozycji. Pierwszym pomysłem, który może wydawać się oczywisty, jest malowanie. Pomoże ono najszybciej i w najbardziej widoczny sposób wprowadzić sporą zmianę w mieszkaniu. Jednak czy wiecie, że możecie pomalować także płytki? Jeśli znudziła się Wam kuchnia czy łazienka, to właśnie pomalowanie płytek w kilka godzin może zupełnie odmienić charakter wnętrza. My polecamy farby o wykończeniu matowym. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza w kuchni, bowiem łatwo je doczyścić. Wyczyszczenie drewnianych mebli oraz nałożenie nowej bejcy to świetny sposób na odnowienie zniszczonych mebli, oraz zaoszczędzenie gotówki na inne zakupy np. dodatki. Kupno nowych zasłon czy wymiana starych ozdób na nowe sprawią, że niskim budżetem jesteście w stanie podnieść standard pomieszczenia oraz nadać mu elegancji i szyku. Wymiana podłogi oraz listew przypodłogowych razem z malowaniem, spowodują, że Twoje mieszkanie odzyska dawny blask oraz będzie wyglądało schludniej. Ostatnią rzeczą, którą proponujemy jest wymiana jednego mebla — może to być np. stara sofa lub łóżko. Sprawi ona, że poprawicie sobie humor nowym zakupem, a remont nie zabierze Wam sporo czasu. 

Mamy nadzieję, że nasze pomysły oraz kroki do szybkiej renowacji pozwolą Wam odczarować pojęcie remontu i zachęcą do zmian. Wystarczy dobry plan, odpowiednie wymierzenie powierzchni oraz zakup potrzebnych produktów, aby szybko odmienić swoje wnętrze i zyskać nowe mieszkanie!