Co można kupić w centrum ogrodniczym zimą?

 

Zima nadchodzi, a wraz z nią zdecydowanie większy popyt na produkty, które podczas tej pory roku mogą się przydać. Centrum ogrodnicze często już w sezonie jesiennym wybiega naprzeciw potrzebom Klientów, oferując odśnieżarki, łopaty do odśnieżania oraz dmuchawy do liści.

Jakie rośliny na zimę?

Ze wszystkich pór roku, to właśnie zima najmniej kojarzy się z kwiatami i kolorowymi ogrodami. Jednak w centrach ogrodniczych możesz dojrzeć rośliny, choiny i krzewy przez cały rok – zimą zaś te, które przystosowane są do najcięższych warunków i ozdobią ogród lub balkon w chłodniejsze dni.

Jakie rośliny są wybierane najczęściej w tym okresie? To przede wszystkim:

  • zimozielone rośliny o ozdobnych igłach i liściach np. jodła, świerk, sosna, bukszpan,
  • rośliny o ozdobnych owocach np. jarzębina, irga,
  • rośliny kwitnące zimą np. ciemierniki, wrzośce oraz oczary.

Możesz pozostawić je zimą w skrzynkach, są odporne na mróz, silny wiatr czy też choroby.

Promocje, promocje i jeszcze raz promocje!

W zimowym okresie często możemy znaleźć świetne okazje zarówno na zakup artykułów wiosennych, jak i letnich. Dzieje się tak, ponieważ sklepom zostaje zaległy towar. Możesz znaleźć świetne oferty zarówno na meble tarasowe, jak i materiały przydatne do budowy Twojego wymarzonego tarasu – kostka brukowapiaski, żwiry. Jest to zazwyczaj martwy okres dla centrów ogrodniczych, dlatego sklepy wykorzystują strategie promocji w tym okresie. 

Święta

Dekoracje świąteczne to coś, co przykuwa uwagę w zimowej ofercie sklepu. Produkty te możemy znaleźć na półkach już od początku listopada, a ich zainteresowanie z roku na rok stale wzrasta. W dziale świątecznym znajdziesz takie rzeczy jak:

  • drzewka świąteczne,
  • dekoracje domu i stołu,
  • akcesoria oświetleniowe,
  • bombki,
  • serwetki, szyszki, owoce suszone,
  • akcesoria prezentowe.

centrum ogrodniczym podczas okresu zimowego sporo się dzieje! W ofercie wielu centrów znajdziesz naprawdę ciekawe rzeczy. Polacy szczególnie zimą cenią sobie wszelkie dekoracje świąteczne. Fani ogrodów zimowych również znajdą coś dla siebie. Wiele roślin odporne jest na mróz i z lekkim szronem wyglądają wprost bajecznie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu!