wzorcownia r64
Czy zima to dobry czas, aby kupić materiały budowlane?

Czy zima to dobry czas, aby kupić materiały budowlane?

Najlepszym okresem, aby rozpocząć budowę naszego wymarzonego domu jest wiosna. Tak więc o zakupie materiałów budowlanych można pomyśleć jeszcze podczas zimy. Należy dokładnie przekalkulować i przeanalizować tę opcję, ponieważ dzięki niej możemy sporo zaoszczędzić!

Korzyści z kupowania materiałów z wyprzedzeniem

Przerwa w budowie spowodowana mrozem czy opadami deszczu i śniegu to idealny moment, aby przymierzyć się do zakupu materiałów budowlanych. Dlaczego warto to zrobić akurat w tym okresie? Bardzo często składy budowlane starają się wyprzedać towary, ponieważ nieopłacalne jest dla nich utrzymywanie nadmiernego stanu magazynowego – generuje to niepotrzebne koszty.

Z tego właśnie powodu w mroźnych miesiącach warto śledzić promocje i wyprzedaże marketów. Kolejnym atutem jest duża oszczędność czasu. Gdy pogoda się poprawia, można w błyskawicznym tempie wznowić przerwane prace lub rozpocząć budowę domu. Jeśli czekalibyśmy z zamówieniem materiałów na cieplejsze dni, to prawdopodobnie prace budowlane ruszyłyby z lekkim opóźnieniem, a dodatkowo ceny tych towarów nie byłyby już tak atrakcyjne, jak w okresie zimowym.  

Co kupować zimą, a z czym warto poczekać?

Materiały, które spokojnie mogą poczekać na wykorzystanie, to stal budowlana, bloczki silikatowe czy beton komórkowy. Jeżeli hurtownia budowlana nie oferuje możliwości składowania towarów, musimy znaleźć bezpieczne miejsce – magazyn lub składzik, który ochroni je przed wilgocią, temperaturą, ale również kradzieżą. Warto pamiętać o tym, że takie materiały jak cement, wełna mineralna, gips, klej w proszku czy styropian nie nadają się do przechowywania. Rezerwacja tych właśnie towarów na konkretną, wiosenną datę pozwoli nam wejść na budowę bez żadnego poślizgu. 

Zakup materiałów budowlanych z wyprzedzeniem to naprawdę bardzo dobry pomysł, jednak trzeba zdawać sobie sprawę, które z nich nadają się do składowania, a które nie. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości możemy poradzić się sprzedawcy lub przeczytać etykietę towaru. Gdy załatwimy kwestię miejsca do przechowywania – czy to będzie magazyn hurtowni czy samodzielnie znaleziony składzik – musimy upewnić się, że warunki w nim panujące nie wpłyną niekorzystnie na właściwości materiałów budowlanych. Zimowe zakupy pozwalają zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas, więc chyba warto?

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z naszym marketem budowlanym budowlanym oraz centrum ogrodniczym: