Jak udekorować mieszkanie na święta Bożego Narodzenia?

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Wraz z nimi warto ozdobić swoje mieszkanie w nastrojowe dodatki i ozdoby, tworząc świąteczny klimat. Na rynku dostępna jest ogromna ilość ozdób, która wcale nie ułatwia wyboru! W tym wpisie przedstawiamy sposób na udekorowanie swojego mieszkania tak, aby stworzyć przytulny klimat wnętrza i nie przesadzić na zakupach świątecznych!

Dekoracje świąteczne

Każdy w tym wyjątkowym czasie chce przystroić swój dom w wyjątkowy i magiczny sposób, tworząc niepowtarzalną atmosferę. W naszych domach pojawiają się choinki, kolorowe lub stonowane lampki, gwiazdy betlejemskie w oknie, nastrojowe świece czy żywe stroiki ze świerku. Na jakie dekoracje zdecydować się w tym roku? Przede wszystkim to światło powoduje, że Święta Bożego Narodzenia mają tak magiczną atmosferę. Warto więc zaopatrzyć się w światełka i ozdobić nimi nie tylko choinkę, ale także poręcz schodów czy ścianę nad sofą — ten zabieg sprawi, że pomieszczenie zyska niepowtarzalnego uroku! Święta kochają także blask, zwłaszcza ten odbijany od zapalonych świec czy kominków z aromatycznym woskiem! Postaw świeczki obok lustra lub na lustrzanej tacy i przekonaj się sam jakiej magii nabierze dom. Nie można zapomnieć o choince — wyjątkowym drzewku, które przyciąga wzrok wszystkich. Warto ozdobić ją w ręcznie robionymi dekoracjami np. drewnianymi ozdobami, pierniczkami, czy suszonymi plasterkami pomarańczy. A co z bombkami? Możesz ozdobić nimi nie tylko choinkę. Zawieś je na lampę albo włóż je do miedzianej doniczki, tworząc nietuzinkową ozdobę. W sypialni postaw na zmianę pościeli i wybierz wzór w czerwoną kratę — zobaczysz jak ta mała zmiana całkowicie odmieni Twoje pomieszczenie!

Zasady dekorowania mieszkania na święta Bożego Narodzenia

Zabierając się za aranżację mieszkania na Święta Bożego Narodzenia, pamiętaj, że ważna jest konsekwencja w stylu. Oznacza to, że nie jest wskazanie mieszanie np. stylu glamour z rustyklanym — ta mieszanka zdecydowanie nie doda klimatu świątecznego, a spowoduje jedynie chaos we wnętrzu. Trzymaj się jednej stylistyki ozdób i bądź konsekwentny w swoim wyborze. Staraj się utrzymać ozdoby w podobnej kolorystyce oraz wybierz motyw, który będzie widoczny na ozdobach, dekoracji stołu, czy tekstyliach. A co najważniejsze — zwracaj uwagę na detale, takie jak zawieszenie jemioły na wstążce czy powieszenie bombek na sznurku — ten zabieg sprawi, że ozdoby będą dopieszczone w każdym detalu!

Mamy nadzieję, że wykorzystacie nasze wskazówki, a Wasze domy nabiorą wyjątkowego klimatu świątecznego oraz zachwycą gości! Wystarczy dodanie paru dodatków czy zadbanie o odpowiednie oświetlenie i wystrój świąteczny gotowy!