Jak w kreatywny sposób przeprowadzić remont łazienki?

Remont łazienki to przedsięwzięcie, jakich mało. Nie dość, że prace budowlane w tym pomieszczeniu często wiążą się z dużymi nakładami finansowymi, to jeszcze utrudniają codzienne funkcjonowanie wszystkim domownikom. Wysokie koszty remontu łazienki wynikają z potrzeby wymiany instalacji, ceramiki i armatury. Wobec tego wiele naszych Klientów zachodzi w głowę, jak w kreatywny, a zarazem łatwy i tani sposób odświeżyć swoją łazienkę. Doskonale wiemy, że remont łazienki to proces, który czasem potrafi przyprawić o zawrót głowy. Na szczęście da się temu zaradzić! W tym wpisie podpowiemy Wam co zrobić, by odmienić oblicze swojej łazienki, nie rujnując przy tym swojego budżetu!

Nowe-stare kafelki

Wygląd płytek w Waszej łazience odbiega od obowiązujących trendów? Ich wymiana to kosztowny proces, który wiążę się z ogromem pracy. Jeśli marzą Wam się nowe płytki, jednak nie zamierzacie wydawać na nie fortuny, możecie zaopatrzyć się w preparaty do malowania płytek ceramicznych, glazury i terakoty. Z ich pomocą nadacie im nowego koloru oraz sprawicie, że zyskają odrobinę oryginalności.

Zainwestuj w umywalkę

Element, z którego korzystamy w łazience najczęściej? Bez wątpienia — umywalka! Jej wygląd wpływa na charakter całej przestrzeni, dlatego, jeśli jest zniszczona lub zabrudzona, zaczynamy postrzegać w ten sam sposób całe wnętrze. Wbrew pozorom, wymiana umywalki wcale nie jest taka kosztowna. Wystarczy tylko zapoznać się z ofertą producentów i wybrać model, który spełni Wasze oczekiwania pod względem estetycznym i finansowym.

Nowa kabina prysznicowa

Ci, którzy chcą osiągnąć nieco bardziej spektakularny efekt, mogą zdecydować się na pełną wymianę armatury łazienkowej. Zakup nowej kabiny prysznicowej nada łazience nowoczesnego charakteru i sprawi, że ta przestrzeń nareszcie na nowo zacznie tętnić życiem! Producenci oferują dziś mnóstwo nowoczesnych kabin, których wygląd z łatwością dopasujecie do swojego wnętrza.

Podejmuj walkę z wilgocią!

Grzyby i pleśnie to powszechny problem, który pojawia się w łazience na skutek wilgoci. Przyczyną ich występowania jest niepoprawnie działający system wentylacyjny. Nie dość, że są niebezpieczne dla naszego zdrowia, to wyglądają także bardzo nieestetycznie i odbierają wnętrzu uroku. Aby się ich pozbyć, należy jeszcze przed przystąpieniem do remontu zedrzeć farbę i zastosować w tym miejsce specjalny preparat o działaniu grzybobójczym.

Bądź bliżej natury

Rośliny to najprostszy sposób na to, by odświeżyć swoją domową przestrzeń, tym bardziej że w ostatnim czasie niektóre z nich stały się prawdziwym wnętrzarskim trendem. Chcąc odnowić wygląd swojej łazienki, możemy zdecydować się zarówno na kwiaty cięte, jak i doniczkowe. Zdaniem projektantów i specjalistów od aranżacji wnętrz za najmodniejsze z nich uchodzą dziś monstery, pieniążki, pachnące pelargonie, szczawiki trójkątne czy paprotki.

Remont łazienki to nie lada wyzwanie! Pamiętajcie, że wielkie zmiany zaczynają się od małych kroków. Mamy nadzieję, że dzieląc się z Wami naszymi wskazówkami, udowodniliśmy, że wcale nie musicie przeznaczać na niego wszystkich swoich oszczędności. Wystarczy, że zdacie się na własną kreatywność i odważycie się puścić wodze fantazji! Resztą natomiast zajmiemy się my — z chęcią doradzimy, jakie rozwiązania sprawdzą się w Waszym wnętrzu lub które materiały powinniście wybrać. Wszystko, co potrzebne będzie Wam do przeprowadzenia remontu łazienki znajdziecie w Rampa Imielin.