Jaki węgiel na sezon 2021/2022?

Czas jesieni nieubłaganie się zbliża, a wraz z nim kończą się słoneczne, ciepłe dni i długie wieczory. Jesienna aura sprzyja refleksji i spokojowi, lecz nie trzeba rezygnować z radości i dobrej zabawy. Dlatego w Twoim ogrodzie nie powinno zabraknąć rodzinnych spotkań przy grillu. Sezon grillowy 2021/2022 jeszcze trwa! Centrum ogrodnicze Rampa Imielin czeka właśnie na Ciebie! Grillowanie wymaga od nas minimum wysiłku, warto jednak zaopatrzyć się w dobrej jakości sprzęt. W naszym markecie nie brakuje urządzeń grillowych, są one dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, a ich największą zaletą jest możliwość swobodnego przemieszczania urządzenia na terenie ogrodu. 

Jaki opał wybrać?

Największą popularnością cieszą się grille z wykorzystaniem węgla. Tylko dzięki odpowiedniemu węglowi drzewnemu jesteśmy w stanie nadać potrawom przyjemny aromat i smak, niemal do złudzenia przypominający potrawy z ogniska. Węgiel drzewny to surowiec w 100% naturalny, który szybko rozpala się (wystarczy jedynie kilka minut), a po spaleniu pozostawia niewielką ilość popiołu. Ponadto, dzięki niskiej zawartości substancji smolistych, węgiel drzewny nie powoduje dużej ilości zanieczyszczeń, gdyż pali się praktycznie bezdymnie.

Na co zwrócić uwagę?

Warto zainteresować się jakie oznaczenie widnieje na opakowaniach węgla drzewnego. Oznaczenie FSC świadczy o tym, że węgiel drzewny spełnia standardy związane z odpowiedzialną gospodarką leśną. Pamiętaj również, że zawsze lepszej jakości będzie węgiel pochodzący z drzew liściastych niż iglastych.

Jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować?

  • Grilluj tylko na świeżym powietrzu.
  • Upewnij się, że grill jest ustawiony w sposób stabilny.
  • Do rozpalania nie używaj substancji łatwo zapalnych, kup odpowiednie rozpałki.
  • Nie pozostawiaj palącego się grilla bez nadzoru, a pod ręką miej zawsze przygotowaną butelkę z wodą.

W  centrum ogrodniczym Rampa Imielin znajdziesz wszystko, co potrzebne aby zorganizować grilla. Nasi fachowcy zawsze chętnie pomogą Ci w doborze, zarówno odpowiedniego sprzętu, jak i węgla do grilla.