Jaki wybrać pędzel do malowania ścian?

Większe lub mniejsze zmiany w naszym domu wymagają od nas odpowiedniego przygotowania. Przed przystąpieniem do pracy, warto zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze przedmioty, które ułatwią nam cały proces i sprawią, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Chcesz odmienić charakter swojego wnętrza i przemalować ściany na całkowicie nowy odcień? Dobrze trafiłeś! Market Rampa Imielin to miejsce, w którym odnajdziesz wszystko, co będzie Ci potrzebne w trakcie malowania ścian. W naszym asortymencie nie brakuje pędzli o zróżnicowanych kształtach i długościach włosia. Zastanawiasz się, którego z nich będziesz potrzebował? Już podpowiadamy!

Na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniego pędzla to pozornie łatwa czynność, która nie wymaga od nas większego zaangażowania. Osoby, które dotychczas nie miały doświadczenia z tego rodzaju pracami, mogą mieć jednak trudność z podjęciem ostatecznej decyzji. Na co zwrócić uwagę, aby zakupiony model spełnił nasze oczekiwania? Idealny pędzel powinien być wykonany z wysokiej jakości włosia, które nie będzie z niego wypadać. Włosie powinno być mocne, gęste i ułożone w równy sposób. Jeśli chcemy, aby pędzel posłużył nam jak najdłużej, wybierzmy model z plastikowym trzonkiem, który w porównaniu do drewna będzie bardziej wytrzymały.

Pędzel, a farba

Jednym z kryteriów, według którego dobieramy odpowiedni pędzel jest farba. W zależności od tego, jakiego rodzaju farby zamierzamy użyć, wybieramy model wykonany z włosia syntetycznego lub naturalnego. Pędzli syntetycznych, które nie pochłaniają wody najczęściej używa się w komplecie z farbami i lakierami wodorozcieńczalnymi. Pędzle wykonane z naturalnego włosia sprawdzają się przy malowaniu ścian farbami i lakierami stworzonymi na bazie rozpuszczalników. Warto zapamiętać, że nie można łączyć ich z farbami wodorozcieńczalnymi.

Rodzaje pędzli - który wybrać?

Istnieje jedna prosta zasada, według której powinno się dobierać pędzle. Im większa jest powierzchnia, którą zamierzamy pomalować, tym większy powinien być pędzel. Wśród najpopularniejszych typów odnaleźć można m.in. modele płaskie, skośne, okrągłe lub owalne. Pędzle płaskie wykorzystujemy przy malowaniu niewielkich oraz gładkich powierzchni. Pędzle okrągłe umożliwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc i dopracowanie elementów dekoracyjnych.

Zanim rozpoczniesz malowanie ścian w swoim domu, zaopatrz się we właściwy pędzel. Przy wyborze zwróć uwagę na jego przeznaczenie, a także jakość i solidność wykonania. Zastanów się, jakiej farby będziesz używać i dobierz do niej odpowiedni rodzaj włosa.