Kabiny prysznicowe – porady i wskazówki, jak wybrać odpowiedni model do Twojej łazienki

Decydując się na zakup kabiny prysznicowej, zastanówmy się dokładnie jakiego produktu potrzebujemy. Weźmy pod uwagę wielkość, obecne wyposażenie naszej łazienki oraz jej wystrój, a także budżet jaki możemy przeznaczyć na kupno kabiny prysznicowej. Skupmy się na produktach wysokiej jakości, które zapewnią komfortowe użytkowanie przez długi czas.

Rozmiar łazienki, a wybór kabiny prysznicowej

Jakiej wielkości jest Wasza łazienka? Jeśli jest mała, warto zdecydować się na półokrągłą kabinę narożną, ponieważ nie zajmuje ona wiele miejsca. W kwestii doboru drzwi do kabiny prysznicowej, mamy do wyboru drzwi skrzydłowe lub drzwi rozsuwane. Ten drugi rodzaj warto wybrać w przypadku bardzo małych łazienek. W przestronnych łazienkach polecamy zainstalować kabiny kwadratowe lub wbudować kabinę we wnękę łazienkową. Kabiny prysznicowe wbudowane we wnękę łazienkową wyglądają wyjątkowo elegancko i luksusowo.  

Dobieramy kabinę prysznicową do wystroju łazienki

Wybierając kabinę prysznicową, skupmy się nie tylko na praktycznych aspektach, ale również na jej wyglądzie. Dlaczego? Ponieważ kabina prysznicowa posiada spore rozmiary, jest widoczna z daleka i stanowi główny element w wyposażeniu łazienki, który od razu przyciąga wzrok. Postarajmy się, aby zakupiona przez nas kabina była estetyczna, wykonana z wysokiej jakości materiałów. W sklepach dostępne są kabiny o eleganckim profilu, które pasować będą do klasycznego wystroju łazienki. Natomiast kabiny bez profilu okażą się strzałem w dziesiątkę w łazienkach nowoczesnych, minimalistycznych lub o sporych rozmiarach. Zawsze zwracajmy uwagę na detale — uchwyty, zawiasy, czy kolor szkła.

Funkcjonalność kabiny prysznicowej

Funkcjonalność to podstawa. Nie inaczej jest w przypadku kabiny prysznicowej. Podczas zakupu kabiny, już w sklepie sprawdźmy czy oglądany przez nas produkt jest wygodny w użytkowaniu. Czy drzwiczki płynnie się przesuwają lub otwierają z łatwością, czy brodzik jest wystarczająco głęboki, czy jest wiele miejsc, w których będzie osadzać się kamień lub czy ściany i drzwi kabiny wykonane są z takiego materiału, na którym nie pozostaną ślady zacieków z ociekającej wody. 

Jeśli podczas dokonywania zakupu kabiny prysznicowej weźmiemy pod uwagę takie aspekty jak wielkość i wystrój łazienki oraz praktyczność kabiny prysznicowej, z pewnością będziemy zadowoleni ze swojego wyboru w przyszłości. Dzięki temu wieczorny, ciepły prysznic zagwarantuje długo wyczekiwany relaks po ciężkim dniu w pracy.