Liczy się wnętrze! Jakie dekoracje dodadzą uroku Twojemu mieszkaniu?

Dekoracje mieszkaniowe wydają się niepozornymi obiektami, które pozwalają wypełnić wolną przestrzeń w naszym domowym zaciszu. Jednak umiejętnie zestawione ozdoby są w stanie nadać mieszkaniu własny, indywidualny styl oraz wprowadzić w specjalny nastrój. 

Dekoracje świąteczne

Różnokolorowe lampki świąteczne, drewniane gwiazdki i wieńce bożonarodzeniowe – to tylko niektóre z licznych ozdób nadających prawdziwą świąteczną aurę. W szerokiej ofercie dekoracji świątecznych z pewnością znajdziemy ozdoby zgodne z duchem ciepłej i rodzinnej atmosfery Bożego Narodzenia. Poza charakterystycznymi lampionami i wieńcami, możemy zaintrygować gości, zdobiąc nasze wnętrze świątecznymi figurkami elfów i reniferów. 

Dekoracje ścienne

Klasyczną i jednocześnie najbardziej popularną ozdobą ścienną jest obraz. Oprócz standardowych pejzaży, dużym zainteresowaniem cieszą się także modernistyczne, bardziej abstrakcyjne formy. Świetnie pasują one do mieszkań z nowatorskim wystrojem. Alternatywą dla typowych obrazów są potęgujące nastrój realizmu fototapety. Poza obrazami i fototapetami na ścianie możemy także powiesić drewnianą lub metalową ozdobę. W przeciwieństwie do obrazu, ozdoby z drewna możemy pomalować lub przerobić wedle własnych upodobań. Inspirujące dekoracje ścienne z pewnością upiększą każde mieszkanie. 

Nietypowo - parawan albo kwietnik

Granice w dekorowaniu lokalu wyznacza tylko wyobraźnia, a przedmiotów, którymi możemy upiększyć nasze mieszkanie nie sposób policzyć. Malowane ręcznie wazony i zdobione kwietniki podkreślą charakter domowych roślin. Z kolei parawany w stylu glamour upiększają garderobę, ale są także praktycznym uzupełnieniem wnętrza. Miłośnicy prasy powinni rozważyć zakup praktycznych gazetników, metalowych bądź wykonanych z plastiku.  

Bez względu na to, jaką mamy koncepcję na wyposażenie naszych czterech ścian, dekoracje pozwolą nam ożywić wnętrze i nadać mieszkaniu niepowtarzalny styl.