Śruby

Śruby

Podczas każdego remontu, większego czy mniejszego, potrzebnych jest wiele elementów, które pozwolą na mocowanie i montaż różnorodnych konstrukcji. Obecnie dostępnych jest bardzo wiele rodzajów zamocowań, na przykład śruby. Jedną z pierwszych rzeczy, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę dokonując zakupu jest jakość śrub i ich przeznaczenie. Konkretne modele śrub są dedykowane określonym materiałom, w jakich będą osadzone. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę ich kształt, wielkość, długość i szerokość.

Śruby, czyli gwintowane elementy łączące, mają różną wytrzymałość, a jest to bardzo istotny parametr. Wytrzymałość na rozciąganie określa klasa śrub w skali od 1 do 10 – im wyższa, tym śruba jest trwalsza. Zdarza się, że śruby są hartowane, co znacznie poprawia ich właściwości. Jeśli chodzi o rodzaje śrub – wyróżnia się między innymi te standardowe, sześciokątne, z uchem, oczkiem czy zakończeniem stożkowym. Dodatkowo bardzo ważne są końce śruby – płaskie, stożkowe, soczewkowe, ścięte czy wgłębione. Ze względu na to, że śruby to najistotniejsze elementy wszelkich konstrukcji, muszą być wysokiej jakości, gdyż zależy nam na wytrzymałości i stabilności.

Przy wyborze tak ważnych elementów do mocowania należy kierować się jakością. Śruby muszą być solidne, gdyż czasami zawieszone są na nich naprawdę ciężkie przedmioty. Słabe śruby mogą się nie utrzymać ciężaru i narazić na niebezpieczeństwo wszystkie osoby znajdujące się w pobliżu. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo należy zadbać o to, aby wybierać śruby sprawdzonych marek posiadających certyfikaty jakości i spełniające europejskie normy – to gwarancja produktu na wysokim poziomie.

W markecie Rampa Imielin oferujemy naszym klientom różnego rodzaju śruby, cechujące się trwałością, i fachowe doradztwo z zakresu budowy, remontu czy prac wykończeniowych. W razie jakichkolwiek wątpliwości pracownicy służą pomocą. Jako centrum budowlane, mamy za sobą kilkanaście lat doświadczenia w branży, dlatego można polegać na naszej specjalistycznej opinii.

Skontaktuj się z nami: