Wkręty

Wkręty

  1. Strona główna
  2. »
  3. Wkręty

Wkręty to bardzo popularny rodzaj zamocowań, po który chętnie sięgają zarówno profesjonaliści, jak i domowi majsterkowicze. Oferujemy szeroki wybór wkrętów zróżnicowanych pod względem przeznaczenia. Elementy mocujące musimy dobierać do obciążeń i materiału, w którym mają być umieszczone. Powinniśmy wziąć pod uwagę takie cechy jak kształt łba, końcówka wkrętu, rodzaj nacięcia, pokrycie i materiał.

Pierwszym rodzajem wkrętów są wkręty do drewna i materiałów drewnopodobnych. Posłużą nam również jako spoiwo łączące drewno z innymi materiałami, na przykład metalowymi. Konstrukcja wkrętu do drewna sprawia, że bez problemu wkręca się w miękkie i grube materiały. Najczęściej można spotkać się z wkrętami do drewna zrobionymi ze stali zwykłej, ocynkowane, jednak lepiej zabezpieczone przed korozją są wkręty fosfatowane.

Drugi rodzaj to wkręty do metalu. Najpopularniejszym ich typem są blachowkręty, czyli tak jak nazwa wskazuje, do łączenia z blachą. Zrobione są z twardszej stali niż te do drewna. Przy montażu blachowkrętów musimy pamiętać, aby najpierw nawiercić wiertarką otwór.

Na uwagę zasługują również wkręty do płyt kartonowo-gipsowych. Charakteryzują się ostrym, spiczastym zakończeniem i czarnym kolorem (są fosforanowane). Wśród nich możemy z kolei wyróżnić dwa rodzaje: do przymocowywania płyt do profili stalowych oraz do przytwierdzania płyt do drewna.

Niezależnie od tego, czy planujemy mniejszy czy większy remont, zawsze w swojej skrzynce z narzędziami powinniśmy mieć wkręty do różnego rodzaju materiałów. Jeśli będziemy przestrzegać pewnych zasad montażu, to możemy być pewni, że dobrej jakości wkręty będą trwale łączyć elementy przez bardzo długi czas.

W markecie Rampa Imielin pracują specjaliści, którzy chętnie doradzą tym mniej doświadczonym majsterkowiczom. Najbardziej nam zależy na zadowoleniu klientów, dlatego z dbałością dobieramy marki produktów, które oferujemy w naszym markecie. Rampa Imielin to doskonały wybór dla osób, które szukają wysokiej jakości produktów w przystępnych cenach.

Skontaktuj się z nami: