Trutki i repelenty

Trutki i repelenty

  1. Strona główna
  2. »
  3. Trutki i repelenty

Nasze środowisko jest coraz czystsze, a w związku z tym występuje też coraz mniej domów, które przyciągają nieproszonych gości. Teraz wszyscy dbają o segregację śmieci, a polskie budownictwo znacznie przyśpieszyło tempa i znacznie bardziej technologicznie przypomina te zachodnie.

Jednak nieustanne starania ludzi, żeby ich małe, domowe środowisko było jak najczystsze nie zawsze wystarczą. Może się zdarzyć tak, że w naszym domu pojawią się myszy, szczury, pluskwy, mrówki, szerszenie, mole, karaluchy czy jeszcze inne niestworzone do zamieszkiwania w domu gatunki.

Pół biedy, jeżeli te niechciane stworzenia pojawiają się okresowo i przez chwilę. Większy problem jest wtedy, kiedy nagle odnosimy wrażenie, że nowi lokatorzy czują się u nas naprawdę dobrze.

Nie tylko musimy wtedy przestać zapraszać gości do naszego domu, ale też sami czujemy się zdominowani przez natrętnych domowników. Mamy wtedy dwa wyjścia. Możemy zatrudnić firmę, która wypleni całe pełzające, kroczące, fruwające, gryzące i roznoszące choroby stworzenia, albo spróbować poradzić sobie z tym samodzielnie. Pierwszy sposób wymaga niestety dużego nakładu finansowego, ale w skrajnych przypadkach, może się to okazać niezbędne. Drugi sposób jest zdecydowanie tańszy, ale nie oznacza to wcale, że mniej skuteczny. Na rynku istnieje obecnie mnóstwo środków, które wykurzą skutecznie nieproszonych gości. Potrzebne do tego są jedynie stalowe nerwy, wytrwałość i systematyczność. Może to i duże wymagania, ale niezwykle potrzebne, żeby czuć się w swoim domu komfortowo bez podglądaczy obserwujących każdy nasz ruch za pomocą swoich czułek i maleńkich oczu. Jeśli macie problem z wyżej wymienionymi gatunkami, to nie zwlekajcie. Czas działa na Waszą niekorzyść. Może szczury i myszy nie rozmnażają się szybko za to karaluchy składają ok 140 jaj w przeciągu swojego półrocznego życia. Ponadto, to ilość przypadająca na jedną samicę, a karaluchy to bardzo gromadne stworzenia, więc ich rodzina w Waszym domu może się naprawdę szybko powiększać. Dodatkowo wysoka temperatura bardzo korzystnie wpływa na tempo rozwoju dorosłego osobnika. A jeżeli jeszcze mają pokarmu pod dostatkiem… to sami możecie sobie wyobrazić co mogą zrobić z komfortem życia człowieka.

Jeszcze raz przypominamy, nie zwlekajcie! W markecie Rampa Imielin znajdzie mnogość trutek, odstraszaczy, preparatów w aerozolu, które pomogą wyplenić Wam, wątpliwej urody towarzyszy życia. Podobnie jest w lecie z komarami. Nie daj im się pogryźć, zabezpiecz siebie, swoją rodzinę i dom przed komarami, które lubią się nami odżywiać i to bez pozwolenia. Wszystkie potrzebne akcesoria w postaci repelentów dostaniecie w naszym bogatym dziale przeznaczonym do tępienia szkodników.

Skontaktuj się z nami: