Hydroizolacje

Atlas
Mapei
skała
Sempre
ADW
Euro-Mix
Górażdże
Rolas
icopal
megaron

Hydrozolacje

  1. Strona główna
  2. »
  3. Hydroizolacje

Hydroizolacja to obecnie podstawa każdego budownictwa. Jest to niezbędne, jeżeli długotrwale chcemy chronić ściany fundamentowe przed działaniem wilgoci. Jeżeli dom pozbawiony jest takiej warstwy izolacyjnej prędzej czy później samoistnie w budynku wytworzy się niekorzystny dla zdrowia mikroklimat. Może nagle się okazać, że w całym domu na ścianach pojawia się pleśń i grzyb. Dodatkowo w domu zacznie nieprzyjemnie pachnieć. Pomijając jednak najważniejsze sprawy zdrowotne, to przedostająca się wilgoć do domu zacznie niszczyć materiały budowlane.

W markecie Rampa Imielin znajdziecie odpowiednią hydroizolację dla swojego domu. Posiadamy szeroki asortyment materiałów hydroizolacyjnych z rozróznieniem na: typ podłoża, materiał wykonania, typ zabezpieczenia, producentów i ceny.

Izolacja przeciwwilgociowa składa się części pionowej i poziomej. Pozioma część montowana jest bezpośrednio na ławie fundamentowej oraz w ścianach fundamentowych. Z kolei pionowa hydroizolacja zamontowana jest na zewnętrznych lub wewnętrznych ścianach fundamentowych. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby obie części pionowa i pozioma spajały się, ponieważ tylko wtedy budynek jest odpowiednio zabezpieczony.

Rodzaj montowanej hydroizolacji różni się także w zależności od typu gruntu na jaki jest zakładana. W przypadku suchego i przepuszczalnego podłoża wystarczy standardowa chemia budowlana w postaci masy bitumicznej, folii lub zaprawy wodoszczelnej. Większy problem powstaje jeśli grunt, na którym ma zostać położna warstwa hydroizolacyjna, jest słabo przepuszczalny. W takim wypadku tak zwana „lekka” hydroizolacja jest niewystarczająca. Stosuje się wtedy, budowany wokół domu, drenaż wykonany z papy, folii samoprzylepnej bądź masy hydroizolacyjnej.

Najcięższe działa trzeba wytoczyć w przypadku bardzo wilgotnych gruntów. Stosujemy wtedy tak zwaną „ciężką” hydroizolację w postaci wysokiej jakości chemii budowlanej, folii samoprzylepnych lub zgrzewanych. Zapewni to ochronę fundamentów przed napierającymi wodami gruntowymi oraz wilgocią.

Przed wyborem hydroizolacji trzeba poprawnie określić grunt pod względem wilgotności czy też naporu wody pod ciśnieniem, co za tym idzie wyboru izolacji przeciwwilgociowej, albo przeciwwodnej. Konieczne jest, aby wiedzieć jak najwięcej o stanie podłoża. Czyli trzeba znać nośność podłoża, wielkości pól dylatacyjnych, obciążenia podłoża podczas eksploatacji budynku, przewidywane odkształcenia gruntu oraz możliwości aplikacji w konkretnym obiekcie. Wszystko to przekłada się na właściwy wybór materiału hydroizolacyjnego.

Skontaktuj się z nami: