Piany

Piany

Planując remont w swoim domu nie obędzie się bez użycia chemii budowlanej. W naszym markecie mamy szeroki asortyment takich materiałów jak farby, hydroizolacje, kleje, silikony i uszczelniacze, grunty i impregnaty, a także piany montażowe. Współczesne prace budowlane nie obędą się bez piany montażowej, której możemy wymienić dwa podstawowe rodzaje. Są to piany jednoskładnikowe oraz dwuskładnikowe. Te drugie szybciej wysychają i mają bardziej zwartą strukturę. Ze względu na ich właściwości mechaniczne, fizyczne i łatwość aplikowania, są niezbędnym materiałem dla każdego budowlańca.

Dzięki swoim właściwościom piany mają szerokie zastosowanie i służą między innymi do:

  • Ocieplania wszystkich rodzajów dachów, a także mogą posłużyć przy wypełnianiu prześwitów, szczelin i pęknięć powstałych w połączeniach między elementami budowlanymi.
  • Wypełniania przestrzeni w bruzdach dla rur lub przewodów instalacyjnych.
  • Wypełnienia przestrzeni ościeża podczas montażu okien, parapetów, wypełniania szczelin wokół kominków
  • Osadzenia schodów oraz progów.
  • Wygłuszania, łączenia i uszczelniania elementów drewnianych w konstrukcjach szkieletowych.
  • Przyklejania elementów ociepleń ścian zewnętrznych

Podczas aplikacji piany trzeba pamiętać, aby powierzchnia, na którą nanoszona jest piana musi być odkurzona oraz lekko zwilżona wodą, ponieważ piana wiąże w kontakcie z wodą. Warstwa piany przed stwardnieniem nie powinna być grubsza niż 3cm, a więc szczeliny, szersze niż 3cm powinno się wypełniać warstwami. Ważne jest, aby podczas wypełniania przestrzeni pionowych nakładać piankę od dołu do góry, przy czym jeżeli używamy pianki dwuskładnikowej, to trzeba się spieszyć, ponieważ ze względu na szybkie twardnienie ciężko będzie ją usunąć w przypadku błędu. Świeże ślady po pianie można usunąć stosując specjalne preparaty. Niektóre są w stanie także usunąć ślady po stwardniałej pianie. Jednak jeżeli się to nie uda, zostaje nam tylko mechaniczne usunięcie śladów. 

W markecie Rampa Imielin otrzymają Państwo szeroką gamę pianek montażowych. Posiadamy pianki poliuretanowe, jedno i dwuskładnikowe. Dostępne są również przeznaczone do aplikowania zimą oraz latem. Oferujemy również szeroki zakres cenowy oraz wyboru producenta.

Skontaktuj się z nami: