Silikony i uszczelniacze

Silikony i uszczelniacze

  1. Strona główna
  2. »
  3. Silikony i uszczelniacze

Silikony i uszczelniacze na dobre zagościły w łazienkach, kuchniach oraz podczas prac remontowych. W markecie Rampa Imielin znajdą Państwo szeroki wybór silikonów i uszczelniaczy z rozróżnieniem na producentów, ceny oraz kolorystykę.

Aby ustrzec się przed konsekwencjami spowodowanymi złym uszczelnieniem między wanną, brodzikiem, kabiną prysznicową lub zlewem, a ścianą, wystarczy użyć odpowiedniego rodzaju silikonu. Dzięki temu zapobiec można nadmiarowi wilgoci, która będzie działała niszcząco na armaturę łazienki czy kuchni. Dodatkowo wilgoć sprzyja powstawanie grzybów i pleśni, których jest się później ciężko pozbyć.

Ogromną zaletą silikonów i uszczelniaczy jest elastyczność w trakcie nakładania oraz dosyć dobra elastyczność już po wyschnięciu. Znajdują swoje zastosowanie przy wypełnianiu szczelin oraz podczas instalacji elementów w kuchni lub łazience.

Przy całej gamie zalet silikonów istnieją dwie wady. Po pierwsze jest je ciężko pomalować, a po drugie w niektórych silikonach zawarty jest kwas octowy, który może powodować korozję metali lub wchodzić w reakcje chemiczne z innymi materiałami. Producenci jednak wychodzą naprzeciw wymaganiom klientów i wprowadzili szeroką paletę kolorów silikonów, które wpasują się w pozostałe elementy otoczenia. Dodatkowo producenci wprowadzają też silikony, które zawierają w sobie substancje antagonistyczne, czyli takie, które zapobiegają wchodzenie w reakcje chemiczne z innymi materiałami.

Wyróżnić można kilka rodzajów silikonów:

  • Silikon neutralny, który nie wchodzi w reakcje chemiczne z podłożem, na który został naniesiony
  • Silikon budowlany, który świetnie spisuje się w aplikowaniu zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Jest odporny na promieniowanie UV oraz na temperatury z zakresu od –30 do 120 stopni Celsjusza.
  • Silikon monterski. Dzięki niemu można także kleić i montować elementy. Dodatkowo w porównaniu z silikonem budowlanym, jest bardziej elastyczny po wyschnięciu oraz bardziej odporny na działanie temperatury
  • Silikon sanitarny. Idealnie sprawa się we wszelkich pomieszczeniach, gdzie występuje wilgoć. Czyli jego dedykowane zastosowanie to łazienka i kuchnia.

Do aplikacji silikonu i uszczelniaczy wystarczająca jest wyciskarka pistoletowa. W przypadku plam powstałych podczas nakładania konieczny jest jednak specjalny środek, który usunie plamy, bo bez niego może się to okazać niewyobrażalnie trudne.

Skontaktuj się z nami: