Farby do drewna

Farby do drewna

  1. Strona główna
  2. »
  3. Farby do drewna

Decydując się na wybór mebli drewnianych, stawiamy przede wszystkim na trwałość, wytrzymałość, jakość, stylowy wystrój, a przede wszystkim prestiż oraz klasykę. Często więc chcąc odpowiednio zadbać o meble drewniane, używamy przeróżnych lakierów. Przy lekkim nadniszczeniu takich mebli, nie wymienia się ich od razu na nowe, a przeprowadza się ich renowację, dzięki właśnie farbom do drewna. Decydujące jest tutaj to, aby farbę wybrać jak najlepszej jakości, która nie dość, że odświeży dizajn mebli, to w dodatku zabezpieczy je na kolejne lata.

Jak przejść przez proces renowacji mebli drewnianych?

Całe szczęście, że takie proste renowatorskie są proste i bez żadnego problemu poradzimy sobie z nimi sami, bez pomocy fachowej ekipy. Ważne jest, aby przed wzięciem pędzla w ruch odpowiednio przygotować powierzchnię. Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić, to usunięcie poprzedniej, starej warstwy lakieru i farby. W tym celu używamy papieru ściernego o niskiej ziarnistości. Przy tej czynności pamiętajmy o tym, żeby zeszlifować warstwę w kierunku włókien. Przy głębokich rysach na naszych meblach, trzeba je również zeszlifować tak, aby zniszczenia nie postępowały. Czynność tę wykonujemy aż do całkowitego zmatowienia mebla. Następnie całą powierzchnię oczyszczamy z kurzu oraz pyłu. Chcąc uzyskać spektakularny efekt i utrzymać rustykalny czy prowansalski styl mebla, najlepszym wyborem farby będzie farba akrylowa w postaci płynnej emalii, która nada unikatowy charakter, a przy okazji zabezpieczą strukturę drewna.

Farby akrylowe to świetne rozwiązanie dla mebli używanych na co dzień. Zapewniają trwałą jakość kolorów, niezachwiany urok i stylizację pomieszczenia. Dodatkowym plusem jest to, że mają niedrażniący zapach, który nie zakłóci bardzo wyostrzonego zmysłu zapachu najmłodszych domowników.

W naszym markecie dostępne są w wielu konfiguracjach z rozróżnieniem na producentów, kolorów oraz cen.

Jeżeli myślimy o meblach, które przeznaczone będą do użytku na zewnątrz to lepszą ochroną będą farby rozpuszczalnikowe, które dadzą skuteczną ochronę w przypadku bardzo wysokich i niskich temperatur, deszczu oraz promieniowania UV. Żeby skutecznie pomalować drewniana powierzchnię, ubezpieczmy się w odpowiednie narzędzia, jak pędzelki, pędzle i wałki. Jeżeli konieczne jest nakładanie kolejnych warstw, to pamiętajcie, aby odczekać aż pierwsza warstwa wyschnie

Skontaktuj się z nami: