Farby zewnętrzne, wewnętrzne, farby do drewna, lakiery

Nobiles
Hammerite
Śnieżka
Magnat
Tikkurila
Beckers
dulux
Dekoral
Złoty Stok
Colorit
Drewnochron
vidaron
Sadolin

Market dom i ogród

Farby zewnętrzne, wewnętrzne, farby do drewna, lakiery

  1. Strona główna
  2. »
  3. Farby zewnętrzne, wewnętrzne, farby do drewna, lakiery

Wybierając chemię budowlaną potrzebną do budowy czy remontu, trzeba zwrócić uwagę na jej jakość i specyfikę. Najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup produktów znanych, solidnych marek, ponieważ mamy wtedy gwarancję wytrzymałości. W markecie Rampa Imielin dostępnych jest wiele rodzajów farb – począwszy od akrylowych, po bardziej unikatowe, dekoracyjne. Kolorów jest bardzo wiele, jednak jeśli nie możemy znaleźć odpowiedniego, do dyspozycji klientów jest mieszalnia farb, w której stworzymy dokładnie taki odcień, jakiego szukamy. Malowanie ścian jest świetnym sposobem, aby szybko, łatwo i tanio odmienić wnętrze.

Malowanie powinniśmy rozpocząć od odpowiedniego przygotowania ścian – w zależności od tego w jakim są stanie. Jeśli mamy do czynienia z surowymi tynkami lub płytami karton-gips, powierzchnie musimy właściwie zagruntować i skontrolować czy są suche i równe. Dzięki tak przygotowanemu podłożu, farba będzie mieć lepszą wydajność, krycie i przyczepność.

Najpopularniejszymi rodzajami farb są farby akrylowe i lateksowe. Pierwsze z nich, zwane emulsyjnymi, doskonale sprawdzą się w salonie, sypialni i innych pokojach, w których nie będą narażone na wilgoć. Są bezzapachowe, elastyczne, łatwe w aplikacji, nie schną długo, charakteryzują się wydajnością. Z kolei farby lateksowe rekomendowane są do kuchni i łazienki. Cechują się odpornością – wszelkie zabrudzenia można w łatwy sposób usunąć szmatką lub gąbką. Farby lateksowe dostępne są z wykończeniem satynowym, matowym i głęboko matowym. Z kolei farby silikatowe charakteryzują się dużą paroprzepuszczalnością, co oznacza, że powinniśmy stosować je w miejscach narażonych na pleśń i grzyb. Farby dekoracyjne pozwalają uzyskać na ścianie konkretne faktury w różnych odcieniach. Dzięki nim, można uzyskać na ścianie między innymi efekt betonu, kamienia czy drewna. To doskonały pomysł dla osób, które chcą niewielkim kosztem uzyskać spektakularne rezultaty.

W markecie Rampa Imielin można znaleźć szeroki asortyment chemii budowlanej, w tym różnego rodzaju farb. W razie wątpliwości, jaki produkt sprawdzi się w danym pomieszczeniu, sprzedawcy zawsze służą radą. W sytuacji, gdy w oferowanym wachlarzu kolorów nie ma takiego, który by nam się spodobał, do dyspozycji klientów jest mieszalnia farb. Rampa Imielin to gwarancja najwyższej jakości produktów i najlepszej obsługi.