Baterie

Baterie

  1. Strona główna
  2. »
  3. Baterie

Z baterii korzystamy w codziennym życiu niemalże cały czas. Na rynku dostępnych jest wiele ich typów, różniących się pod względem ekonomicznym i praktycznym. Dynamicznie rozwijające się nowoczesne technologie sprawiają, że obecnie ciężko jest nam funkcjonować bez sprzętów elektronicznych. Wiele z nich zasilana jest właśnie bateriami. Każdemu urządzeniu dedykowany jest odpowiednia kategoria baterii. Najczęściej spotykamy się z bateriami alkaicznymi, cynkowo-węglowymi, srebrowymi i litowo-manganowymi.

Baterie jednorazowe nabywa się w stanie naładowanym. Istotną kwestią jest odpowiednie zutylizowanie ich po zużyciu – w przeciwieństwie do akumulatorów nie nadają się do ponownej eksploatacji. Najbardziej popularnym typem baterii są tak zwane „paluszki”, czyli AA. Stosujemy je na przykład w pilotach do telewizorów, latarkach, myszkach do komputera, kalkulatorach, zabawkach, zegarkach i wielu, wielu innych przedmiotach. Bardzo dużą zaletą baterii jednorazowych jest atrakcyjna cena i długa „żywotność” – samorozładowanie oscyluje na poziomie kilku procent rocznie. Z tego względu dobrym pomysłem jest wykorzystanie ich w urządzeniach, których używamy raz na jakiś czas. Bardzo istotny jest recykling baterii, ponieważ zawierają niezwykle niebezpieczne substancje. Pod żadnym pozorem nie możemy wyrzucać ich do zwykłego śmietnika – specjalne pojemniki na zużyte ogniwa możemy znaleźć między innymi w sklepach elektronicznych.

W markecie Rampa Imielin na dziale elektryka posiadamy bardzo szeroki wybór baterii różnego rodzaju. Z racji tego, że cały wykorzystujemy je w codziennych czynnościach, warto zawsze mieć kilka zapasowych w domu. 

Doświadczeni pracownicy sklepu zawsze służą radą – pomogą dobrać rodzaj baterii do indywidualnych potrzeb. Proponujemy jedynie baterie sprawdzonych producentów, gdyż naszym priorytetem jest zadowolenie i satysfakcja klientów oraz najwyższa jakość oferowanych produktów.

Skontaktuj się z nami: