Domofony

Domofony

  1. Strona główna
  2. »
  3. Domofony

Dom to pojęcie, które jednoznacznie kojarzy się z bezpieczeństwem. Wpływ na nie ma bardzo dużo czynników, począwszy od jakości drzwi i okien, a skończywszy na zaawansowanych systemach antywłamaniowych, takich jak alarmy i kamery. Zazwyczaj jednak pierwszą linią naszego domowego bezpieczeństwa jest urządzenie zwane domofonem. Pozwala ono komunikować się głosowo na małych odległościach. W jego skład wchodzi bramofon, umieszczony przy drzwiach, bramie, wejściu na posesję oraz unifon, znajdujący się wewnątrz domu. Chociaż tematyka domofonów nie wydaje się specjalnie skomplikowana, specjaliści w tej dziedzinie wiedzą, że na rynku dostępnych jest obecnie setki przeróżnych modeli, które znacząco różnią się od siebie pod względem nie tylko jakości i trwałości, ale także przeznaczenia i funkcjonalności. Wystarczy zapoznać się z podstawowymi kategoriami domofonów, żeby przekonać się, jak wiele wariantów do wyboru oferują producenci.

Podstawowym rodzajem jest tradycyjny domofon analogowy, wymagający okablowania i posiadający wszystkie podstawowe funkcje, a czasem dodatkowe opcje, jak np. interkom. Nie zawsze jednak można go z powodzeniem zamontować we wszystkich domostwach — dużym ograniczeniem jest konieczność pociągnięcia kabla z zewnątrz do wewnątrz budynku.

Kolejnym typem jest domofon cyfrowy, który nie tylko jest nowocześniejszy, ale posiada również ciekawe funkcjonalności, np. klawiatura i kody wejścia.

Istnieją również domofony analogowo-cyfrowe, które łączą zalety obu rodzajów, np. poprzez analogowy unifon i cyfrowy bramofon. Poza tym, na rynku bez problemu znajdziemy domofonu z kamerami, tj. wideofony, które pozwalają na obserwowanie tego, co dzieje się na zewnątrz domu i nagrywanie obrazu. Innymi słowy, jest w czym wybierać, na szczęście.

Market Dom i Ogród w centrum RAMPA Imielin wybrał i zgromadził dla Ciebie wyłącznie najlepszy domofony w atrakcyjnych cenach. Jako doświadczeni i renomowani specjaliści w dziedzinie budowlanki, remontów, a także domowej elektryki doskonale wiemy, czego poszukujesz i dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie niezwykle bogatą ofertę domofonów wszelkiego typu, które łączy jedno — niezaprzeczalnie najlepsza jakość.

Zajrzyj do nas i zobacz ile czasu i pieniędzy możesz zaoszczędzić dzięki profesjonalnemu doradztwu i indywidualnemu podejściu do klienta, które stało się naszą najważniejszą dewizą.

Skontaktuj się z nami: