Kable i przewody

Kable i przewody

  1. Strona główna
  2. »
  3. Kable i przewody

Podczas budowy lub remontu domu, prace związane z elektryką należą do jednych z najważniejszych. Dobrze przygotowane instalacje elektryczne z wykorzystaniem produktów najlepszej jakości to gwarancja bezawaryjnego funkcjonowania przez długie lata, a także bezpieczeństwa wszystkich domowników. Wykonanie elektryki od zera wymaga jednak doświadczenia, wiedzy, a przede wszystkich kabli i przewodów o różnych parametrach i różnym przeznaczeniu.

Jaki jest najlepszy sposób na to, aby jednorazowo zaopatrzyć się we wszystkie kable i przewody, których potrzebujesz?

To skorzystanie z kompleksowej oferty Marketu Dom i Ogród Rampa Imielin, w którym znajdziesz absolutnie wszystko, czego potrzebujesz, aby zadbać o elektrykę w swoim domu czy mieszkaniu.

Każdy kabel, który potrzebujemy do wykonania domowej elektryki, różni się od siebie, chociaż większość z nich wygląda łudząco podobnie. Wybór właściwych kabli do konkretnych celów jest ważny, chociażby ze względu przewidywane obciążenie i ich umiejscowienie. Innym kablem będzie kabel instalacyjny, a innym kabel ziemny i miękki. Spośród kategorii kabli, które potrzebne są w instalacji elektrycznej, bardzo ważny jest kabel zasilający, który łączy złącze energetyczne dostarczone przez Zakład Energetyczny z główną rozdzielnicą. Kable zasilające zewnętrzne służą także do dostarczania energii do wszystkich zewnętrznych odbiorników na terenie posesji, np. bramy wjazdowej czy lamp w ogrodzie. Kable zewnętrzne sygnałowe to kategoria kabli, które służą do przygotowywania odpowiednich sieci komunikacyjnych między wewnętrznymi i zewnętrznymi urządzeniami w domu (telefony, alarmy, domofony).

Wewnętrzna instalacja elektryczna to przede wszystkim przewody płaskie oraz przewody sygnałowe wewnątrz budynkowe (teletechniczne i instalacja alarmowa). Dodatkowo potrzebnymi kablami mogą okazać się także kable multimedialne czy przewody głośnikowe. W specjalnych warunkach należy stosować bezpieczne kable wysokotemperaturowe i iskrobezpieczne, które minimalizują ryzyko uszkodzeń i wypadków. Wszystkie te rodzaje kabli znajdziesz w Markecie Dom i Ogród Rampa Imielin. 

Posiadamy w swoim asortymencie potężny wachlarz produktów każdego rodzaju, który łączy najwyższa jakość i certyfikaty jakości, potwierdzające europejskie normy bezpieczeństwa. Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać najlepsze rozwiązania zgodnie z Twoimi potrzebami i budżetem, tak abyś dokonał możliwie jak najbardziej satysfakcjonującego zakupu.

Skontaktuj się z nami: