Listwy

Listwy

Listwy zasilające to bardzo ważne wyposażenie każdego domu. Na co dzień korzystamy z różnego rodzaju urządzeń elektrycznych jednocześnie, dlatego warto zadbać o to, aby listwa, z której korzystamy była bezpieczna. Powinna posiadać minimum jeden bezpiecznik i filtr przeciwzakłóceniowy. Dzięki nim możemy być spokojni, że żadne wahania napięć czy natężenia prądu nie będą stanowić zagrożenia dla podłączonych urządzeń.

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak dużą rolę odgrywa odpowiednia listwa zasilająca. Jest to sprzęt, w który warto zainwestować, ponieważ zapobiega uszkodzeniu innych urządzeń, na przykład komputerów, których naprawa lub wymiana na nowe wyniosłaby nas o wiele więcej niż zakup odpowiedniej listwy. Istnieją dwa rodzaje listew – filtrującą i antyprzepięciową. Listwa filtrująca nie zabezpiecza przed skokami napięcia, a odłącza prąd, gdy wykryje niewłaściwe działanie jednego ze sprzętów do niej podłączonych. W skrócie, jest to wyższej jakości przedłużacz z bezpiecznikami i kondensatorami. Natomiast listwy antyprzepięciowe redukują skoki napięcia, dzięki eliminowaniu szpilek i szumów elektrycznych.

Tak więc jak wybrać listwę zasilającą, która spełni nasze oczekiwania?

Powinniśmy wziąć pod uwagę kilka znaczących parametrów. Po pierwsze, musimy określić ile gniazd potrzebujemy. Najpowszechniejsze są listwy z pięcioma gniazdkami, jednak gdy to dla nas za mało, możemy sięgnąć po listwy dwurzędowe, gdzie liczba “wejść” jest większa. Po drugie powinniśmy “z grubsza” określić, jaka długość kabla będzie dla nas wystarczająca – dostępnych jest wiele wariantów. Jeśli chodzi o parametry techniczne, to musimy zwrócić uwagę na cztery punkty – absorpcję energii (minimum 400 J, ale im wyższa, tym lepiej), maksymalne obciążenie listwy (podawane w watach, im wyższe, tym mocniejsze sprzęty można podpiąć do listwy), maksymalny prąd impulsu (podawany w kiloamperach, im wyższy, tym lepszy) oraz czas reakcji (wyraża, ile nanosekund potrzeba, aby odłączyć prąd, maksymalna wartość to 25 ns).

Market Rampa Imielin oferuje szeroki wybór różnego rodzaju sprzętów elektrycznych. Dzięki dużemu doświadczeniu i wiedzy, zapewniamy doradztwo i wskazówki, jeśli chodzi o wybór odpowiednich urządzeń. Naszym priorytetem jest zapewnienie wysokiej jakości produktów, dlatego oferujemy naszym klientom listwy sprawdzonych marek o ugruntowanej pozycji na rynku.

Skontaktuj się z nami: