Posadzki

Market dom i ogród

Posadzki

  1. Strona główna
  2. »
  3. Posadzki

Posadzka to nic innego, jak wierzchnia warstwa podłogi, która stanowi jej wykończenie. Choć element ten posiada niebagatelne znaczenie dla wyglądu naszego mieszkania lub domu, w jego wyborze nie powinniśmy kierować się tylko względami estetycznymi. Pod uwagę należy wziąć także takie kryteria, jak trwałość, funkcjonalność oraz sposób konserwacji. Posadzka to inwestycja na długie lata, dlatego podczas jej zakupu nie należy podejmować pochopnych decyzji.

Jeśli masz jakieś wątpliwości, zwróć się o pomoc do zespołu Rampa Imielin – nasi wykwalifikowani fachowcy zawsze chętnie służą swoją radą.

Typy posadzek różnią się między sobą w zależności od swojego przeznaczenia, które może dotyczyć użytku domowego lub przemysłowego. Wyróżnić należy jednak kilka podstawowych typów, takich jak posadzki bezspoinowe, spoinowe, żywiczne, a także mozaikowe. Cechą charakterystyczną posadzek spoinowych jest to, że powstają z jednego elementu, którym najczęściej jest beton, glina lub cement. Na posadzki bezspoinowe składa się natomiast kilka fragmentów w postaci paneli lub desek. Posadzki mozaikowe często przybierają ciekawe wzory, które powstają na skutek połączenia elementów kamiennych i ceramicznych. Potrzebom przemysłowym najlepiej odpowiadają posadzki żywiczne, które są odporne na wiele czynników i nie ulegają szybkiemu ścieraniu.

Wybór posadzki do domu najczęściej podyktowany jest upodobaniami estetycznymi jego właściciela, dlatego w budynkach prywatnych najczęściej można spotkać posadzki spoinowe lub drewniane. 

W centrum ogrodniczo-budowlanym Rampa Imielin odnajdziesz posadzki dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Nie dość, że otrzymasz materiały budowlane najwyższej jakości, to jeszcze zyskasz możliwość skorzystania z pomocy wyspecjalizowanych fachowców z wieloletnim doświadczeniem. W Rampa Imielin możesz liczyć na kompleksową obsługę i wsparcie na każdym etapie projektu – dołącz do grona naszych zadowolonych klientów!