Materiały ścienne: pustaki, bloczki, płyta warstwowa

Materiały budowlane

Materiały ścienne: pustaki, bloczki, płyta warstwowa

  1. Strona główna
  2. »
  3. Materiały ścienne: pustaki, bloczki, płyta warstwowa

Żaden budynek nie będzie dobrze spełniał swoich funkcji bez odpowiednio zabezpieczonych ścian. To właśnie one chronią go przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, zatrzymują ciepło, utrzymują stropy i dach. Wybór materiału ściennego jest jednym z najczęstszych problemów zaprzątających głowę inwestora. To o ten materiał pyta najczęściej, odwiedzając hurtownie budowlane, mimo, że jego wartość w stosunku do całej inwestycji nie jest wysoka i stanowi zaledwie około 10% kosztów całej budowy. Oferta rynkowa w zakresie materiałów ściennych jest dziś bardzo bogata, niemal każdego z nich można użyć na kilka sposobów, wybierając jedną z proponowanych technologii. Musimy zastanowić się jednak, co jest dla nas najważniejsze, zarówno w trakcie budowy, jak i podczas eksploatacji domu.

Nowoczesne technologie i materiały ścienne tworzone są z myślą o jak najwyższym komforcie użytkowania domu. Dla każdego z nas ten komfort może oznaczać jednak co innego. Wiedza o tym, jakie zadania powinna spełniać ściana doskonała, pozwala dobrać odpowiedni materiał i sposób budowy. Oto najważniejsze właściwości ścian zewnętrznych: ciepłochronność, wytrzymałość, izolacyjność akustyczna, szybkość i łatwość budowy. Prawidłowo wykonane ściany posiadają wymiary zgodne z projektem, zachowaną pionowość oraz brak odchyłek od płaszczyzny. Rodzaje ścian, jakie możemy wyróżnić to: ściana jednowarstwowa, dwuwarstwowa, trójwarstwowa, a także ściany działowe, osłonowe oraz nośne. Materiały, jakie możemy wymienić to m.in. pustaki, bloczki oraz płyta warstwowa.

Jednym z podstawowych materiałów budowlanych jest pustak ceramiczny – niezwykle wytrzymały oraz bezpieczny podczas użytkowania. Wykorzystywany podczas murowania domu lub wznoszenia innych samodzielnych pomieszczeń. Bloczki znajdą zastosowanie przy budowie ścian nośnych i działowych. Ich zaletą jest możliwość zapewnienia stabilnej temperatury wewnątrz budynku, pomimo sporych wahań na zewnątrz.

Płyty warstwowe są materiałem osłonowym dla obiektów o przeznaczeniu przemysłowym, który pełni jednocześnie funkcję termoizolacyjną. Płyty wykorzystane mogą być jako ściany zewnętrzne i działowe, a także jako lekka obudowa ścian.

Wszystkie proponowane produkty objęte są długoletnią gwarancją. Zachęcamy Państwa do kontaktu ze specjalistą, który pomoże Wam wybrać odpowiednie materiały ścienne. Nasz fachowiec chętnie udzieli wyczerpujących odpowiedzi na Państwa pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości.