Profile

Profile

  1. Strona główna
  2. »
  3. Profile

W życiu każdego z nas przychodzi taki czas, w którym konieczne jest przeprowadzenie remontu. Nie jest to łatwa sprawa, ponieważ wymaga nie tylko fizycznego wysiłku, z racji przenoszenia, podnoszenia i tak dalej, ale również oznacza psychiczne przygotowanie. Ważne jest, by przed przystąpieniem do remontu, zgromadzić odpowiednie rzeczy, które będą potrzebne, aby uniknąć niepotrzebnego podenerwowania.

Profile – to jedne z tych materiałów budowlanych, bez których remont może okazać się niekompletny. To właśnie dzięki nim, konstrukcje ścian działowych są trwałe i stabilne. Ale profile mają większą liczbę zastosowań – wykorzystywane są również, jako element konstrukcji sufitów podwieszanych i okładzin sufitowych oraz dachowych z płyt gipsowo-kartonowych. Ponadto, stanowią niekiedy element wyposażenia kabin prysznicowych. Dzięki profilom mamy szansę na ukształtowanie przestrzeni pomieszczenia w sposób, który będzie najbardziej nam odpowiadał, nawet wtedy, gdy nasze ściany są niesymetryczne, bądź łukowe. Istnieją odpowiednie rodzaje profili, które ustabilizują nawet te ściany, które są trudniejsze w pracach wykończeniowych.

 

market budowlany

Wyróżniamy kilka rodzajów profili w zależności od możliwych zastosowań. Są to między innymi: profile do ścian działowychprofile do sufitów podwieszanychprofile do okładzin ściennych i sufitowych oraz profile do zabudowy poddaszy. Profilowe ryflowane są wykonane z blachy o nierównej powierzchni, dlatego są bardziej odporne na wyginanie, co powoduje, że wykonane z nich konstrukcje są trwalsze. Stosowane są one najczęściej do ścian oraz sufitów.

Wyróżniamy dwa rodzaje profili ściennych – U (poziome, które są montowane do podłogi i stropu) oraz C (pionowe, do ścian działowych, okładzin ściennych (tu także: profile CD i kapeluszowe), obudowy pionów instalacyjnych). Ponadto występują profile gięte – do ścian łukowych.

Jeśli chodzi o profile sufitowe – wyróżniamy: główne CD, przyścienne UD oraz UA. Do sufitów krzywoliniowych wykorzystuje się natomiast profile gięte. A do zabudowy poddasza, profile: kapeluszowe, sufitowe CD 60, C.

 

Nietrudno więc dojść do wniosku, że profile są istotnym elementem, potrzebnym przeprowadzenia pełnego, profesjonalnego remontu. Na szczęście u nas możesz znaleźć wszystko, czego potrzebujesz, dzięki czemu, z nami, każdy remont staje się łatwiejszy.

Skontaktuj się z nami: