Stal konstrukcyjna (ceowniki, dwuteowniki)

Stal konstrukcyjna

  1. Strona główna
  2. »
  3. Stal konstrukcyjna

Stal konstrukcyjna to rodzaj stali, która jest specjalnie zaprojektowana do zastosowań w budownictwie, mostownictwie, przemyśle maszynowym i innych dziedzinach. Jest to stal o podwyższonej wytrzymałości, która charakteryzuje się dobrymi właściwościami plastycznymi i odpornością na korozję.

Ceowniki i dwuteowniki to rodzaje profili stalowych, które są szeroko stosowane w konstrukcjach stalowych. Ceownik to profil, który jest wytwarzany w postaci prostych odcinków, a jego przekrój poprzeczny przypomina literę C. Dwuteownik to profil o przekroju poprzecznym w kształcie litery I (lub można też napisać, że ma kształt dwóch, złączonych ze sobą pionowymi kreskami liter T), który jest używany do tworzenia elementów nośnych o dużej wytrzymałości.

Ceowniki i dwuteowniki są często stosowane w konstrukcjach stalowych, ponieważ mają dobrą wytrzymałość na obciążenia, są łatwe do obróbki i łączenia z innymi elementami, a także są stosunkowo lekkie. Mogą być wykonane z różnych rodzajów stali konstrukcyjnej, w zależności od potrzeb projektu.

Szukasz ceowników lub dwuteowników? Odwiedź nasz Market. Doradzimy i wskażemy najlepszy produkt!

Skontaktuj się z nami: