O nas

RAMPA Imielin

Market budowlany

NASZA OFERTA

W naszej ofercie posiadamy szeroki asortyment produktów dla domu, ogrodu i budownictwa. Poznaj naszą ofertę:

rampa zaufany kontrahent

CENTRUM USŁUGOWO-HANDLOWE BUDOWNICTWA RAMPA IMIELIN

To miejsce, które przygotowaliśmy z szacunkiem dla czasu, estetyki i portfela naszych klientów. Czy to w obrębie sprzedaży hurtowej czy detalicznej cały zespół centrum działa zgodnie z jednym przekonaniem:

TY MASZ POMYSŁ NA REMONT LUB BUDOWĘ, MY ZAJMIEMY SIĘ RESZTĄ

Oszczędzasz w ten sposób CZAS:

W jednym miejscu znajdziesz doradców, architektów, materiały konstrukcyjne, izolacyjne, wykończeniowe, wyposażenie łazienek, ogrodów, uzupełniane stale o produkty z najnowszych kolekcji.

Oszczędzasz w ten sposób PIENIĄDZE:

Pomoc architekta, doradcy z działu inwestycji, pozwala tak pokierować inwestycją, żeby zoptymalizować wydatki, zestawić je w dogodny harmonogram. Rekomendacje na firmy budowlane z kolei ograniczają ryzyko współpracy z nierzetelnymi brygadami.

Trzy filary obsługi klienta

Schemat postępowania i obsługę w naszym centrum zbudowaliśmy w oparciu o przekonanie, żeby na każdym etapie projektu pod tytułem „budowa” lub „remont” stanowić wsparcie dla naszych klientów. W ten sposób udało nam się opracować trzy filary, na których budujemy siłę systemu obsługi klienta i inwestycji. W praktyce wygląda to następująco:

Wsparcie na etapie projektu

Doradca działu inwestycji przelicza projekt i pomaga w zaplanowaniu działań, dopasowaniu materiałów. Każdy z etapów wyceniamy osobno: fundamenty, ściany, dach, stolarkę itd.

Dobra ekipa budowlana z rekomendacji

Do sprawnej realizacji każdej inwestycji potrzebny jest zespół fachowców. Centrum Rampa Imielin pomoże w doborze ekipy budowlanej. Przez lata funkcjonowania na rynku zebraliśmy grupę wykonawców godnych polecenia.

Logistyka przy budowie na czas

Przygotowujemy dedykowany materiał i dostarczamy na wezwanie kierownika budowy we wskazanym momencie i pod wskazany adres.

1997

Pomysłodawcą i założycielem centrum budownictwa Rampa w Imielinie był Pan Eugeniusz Jaromin – ojciec obecnych właścicieli firmy. Pierwsze tereny pod miejsce, w którym znajduje się skład materiałów budowlanych, zaczęto skupować na przełomie lat 1997-1999. Były to działki o powierzchni 6500 m2. Działki – porośnięte wysoką trawą i nie wyglądające korzystnie – położone były blisko rampy kolejowej w Imielinie – stąd nazwa firmy. Teren utwardzono, nawieziono, częściowo ogrodzono zgodnie z planem rozwoju i budowy firmy na tamten czas. Zakupiono kontenery, które zostały przystosowane na biuro – sklep sprzedaży, wybudowano magazyny funkcjonujące do dziś tj. dwie hale na chemię budowlaną, materiały termoizolacyjne oraz wiatę na żelazo i blachy.

2000

Firma została zarejestrowana jako spółka cywilna w tutejszym Urzędzie Miasta w lutym 2000r. Na początku zatrudniono 10 osób: sprzedawcy, magazynierzy, kierowcy, księgowa i stróż. Sprzedaż ruszyła w marcu tegoż samego roku, asortyment jak na początek nie był mały – stal budowlana, profile, kleje, cementy, wapno, pustaki, papy, piaski i żwiry. Posiadaliśmy również własny transport. Dzięki fachowej obsłudze oraz nieustannym szkoleniom kadry, co oczywiście przełożyło się na zadowolenie naszych klientów – firma dość szybko zaczęła dobrze prosperować. Dynamiczny rozwój i ciągłe poszerzanie asortymentu zaowocowały koniecznością dokupienia działek w okolicach firmy.

2003

W roku 2003 nadarzyła się okazja by kupić istniejącą od lat fabrykę farb z kilkoma budynkami, które leżały przy granicy firmy. Po odnowieniu ich można było otworzyć kolejne działy handlowe. Ponadto, w kwietniu 2003 roku firma przekształciła się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnościaą z niewielkim kapitałem 50 000,00zł. Kolejnym znacznym wydarzeniem  było wykupienie udziałów Grupy Polskie Składy Budowlane S.A. i przystąpienie do sieci, co miało miejsce na przełomie 2003/2004 r. Dzięki takiemu posunięciu mogliśmy jeszcze bardziej poszerzać ofertę oraz wzmocnić naszą pozycję na lokalnym rynku.

2004

2004 rok to otwarcie Działu Paneli. Po przekształceniu dokupionych terenów powstają kolejne miejsca pracy i kolejne działy: 2005 r. – stacja LPG i ON ( OBECNIE W PRZEBUDOWIE), 2006 r. – oddane są kolejne biura i dział drzwi podlegający pod panele, zostaje też wybrukowana znaczna część placu, 2007- otwarcie działu farb, lakierów i tynków, powstają kolejne stanowiska na materiały sypkie, zaczynamy handel węglem i workujemy go, za pomocą specjalnej maszyny do paczkowania. Mamy pierwszą w historii ładowarkę elektryczną, która wiele osób zadziwia, przy tym sprawnie funkcjonuje. Dokupiony zostaje plac na bruki i klinkier. Cały czas prowadzona jest budowa sklepów z pomieszczeniami socjalnymi.

2009

W styczniu 2009 roku udaje nam się zakończyć budowę sklepów i biur, zlikwidować stare baraki –  co pozwala na lepsze warunki handlowe, zaś przede wszystkim socjalne, zmienia to bardzo wizerunek firmy. W kwietniu tego samego roku otwieramy sklep metalowy z elektronarzędziami.

2011

15-16 maja na terenie firmy odbywają się I Rodzinne Targi Budowlane. Bierze w nich udział 36 wystawców – producentów materiałów budowlanych, naszych dostawców. Impreza przyciąga masę mieszkańców Imielina i okolicznych miejscowości, cieszy się ogromnym zainteresowaniem, losowane są nagrody, robione pokazy „szkoły dobrego budowania”, przeprowadzane konkursy dla klientów. Bardzo ważnymi uczestnikami zabaw są dzieci – dla nich jest lot balonem na uwięzi, konkursy i ćwiczenia ze szkoły Alpino z Katowic oraz zabawa: „Jak zostać Bobem budowniczym?”. Na zakończenie targów występuje zespół KOMBII, zorganizowany został również pokaz sztucznych ogni i laserów.

2012

Skład budowlany Rampa Imielin rozwija się nieustannie. Poszerzamy asortyment i zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę. Prowadzone są szkolenia dla wykonawców na terenie naszej Firmy, w Domu Kultury Sokolnia w Imielinie oraz szkolenia wyjazdowe do producentów i szkolenia integracyjne. Szkolenia odgrywają bardzo ważną rolę ze względu na ciągle zmieniający się i udoskonalany asortyment. Chcąc zapewniać naszym Klientom materiały budowlane najwyższej jakości, staramy się iść z duchem czasu. Współpracujemy z wykonawcami, deweloperami, dekarzami, mamy własny transport i współpracujemy z firmami transportowymi i spedycyjnymi.

2015

Obecnie skład mieści się na terenie o powierzchni 2 hektarów. Jest firmą rodzinną, zatrudniającą 48 osób. Od 17 lat właścicielami firmy jest rodzeństwo Barbara Huzarewicz i Piotr Jaromin.

W roku 2010 obchodziliśmy dziesięciolecie firmy – hucznie na balu w restauracji, z pracownikami i ich rodzinami oraz z firmami współpracującymi, naszymi Klientami, bo to z nimi i dla nich istnieje Rampa – centrum budownictwa.

W tymże roku wprowadzamy ratalny system sprzedaży Lukas Bank, z nadzieją na pomoc naszym szanownym Klientom w finansowaniu zakupów potrzebnych w budowie, czy remoncie.

Wszystkim bardzo dziękujemy, że są z nami i zapraszamy do dalszej współpracy handlowej i personalnej.

Certyfikaty