Profile stalowe

Profile stalowe

 1. Strona główna
 2. »
 3. Profile stalowe

Szukasz solidnego i trwałego rozwiązania dla swojego projektu budowlanego? Niezależnie od tego, czy budujesz nowy dom, czy remontujesz już istniejący, warto zapoznać się z produktami, jakimi są profile stalowe. To innowacyjne rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem w branży budowlanej. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na wyjątkową wytrzymałość, uniwersalność i trwałość. Przeczytaj poniższy artykuł, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czym są profile stalowe, ich praktycznym zastosowaniu oraz rodzajach.

profile stalowe

Profil stalowy - kształtowniki stalowe

Kształtowniki stalowe (profil stalowy) to produkty charakteryzujące się grubymi ściankami i bardzo wytrzymałą konstrukcją. Są stosowane na terenie całego kraju jako materiał do budowy ogrodzeń i różnych konstrukcji. W ofercie dostępne są profile stalowe o różnych wymiarach, dlatego można je dostosować do konkretnych potrzeb klienta i wymagań sytuacji projektu. Łatwe spawanie i odporność na korozję profili powoduje coraz większe ich zastosowanie w przemyśle budowlanym. Istnieje wiele różnych rodzajów profili stalowych, które różnią się kształtem, wymiarami oraz właściwościami technicznymi. Do najpopularniejszych z nich należą:

 • ceowniki – charakteryzują się kształtem przypominającym literę “C”, są stosowane przede wszystkim jako produkty konstrukcyjne dla ścian i sufitów,
 • profile “U” – posiadają kształt przypominający literę “U”, stosowane jako elementy konstrukcyjne do tworzenia ramy okiennej oraz drzwiowej,
 • zetowniki – kształt litery “Z”, zastosowanie znajdują w mocowaniu okładzin ściennych, blachy stalowej, płyt warstwowych itp.,
 • teowniki – kształt litery “T”, służą do stawiania trwałych i dużych konstrukcji,
 • kątowniki – służą w budownictwie do narożników ścian, na schodach czy wszelkich prac wokół drzwi,
 • profile rurowe – charakteryzują się kształtem przypominającym rurę, stosowane do produkcji balustrad, barier, konstrukcji stalowych itp.

Profile stalowe zamknięte i otwarte

Dzięki swoim doskonałym właściwościom profile stalowe często wykorzystywane są w budownictwie. Ale czy wiesz, czym się różnią profile otwarte od zamkniętych? Choć wizualnie mogą wyglądać podobnie, to warto poznać ich zasadnicze różnice.

Profile stalowe poukładane na półkach

Profile stalowe otwarte

Do profili stalowych otwartych zaliczamy:

 • wzmocnienia okienne,
 • ceowniki,
 • kątowniki. 

Profile stalowe stosowane są tam, gdzie wymagana jest lekka i wytrzymała konstrukcja, jak np. systemy sufitów podwieszanych, podłogi czy elementy tras kablowych. Przy otwartych profilach wystające krawędzie ułatwiają łączenie różnych elementów konstrukcyjnych.

Profile stalowe zamknięte

Profile stalowe o zamkniętej konstrukcji mogą być:

 • o okrągłym przekroju,
 • o kwadratowym przekroju,
 • prostokątne.

Profil stalowy zamknięty w porównaniu z profilami otwartymi charakteryzuje się większą wagą, a także wytrzymałością. W zależności od technologii profile zamknięte mogą być produkowane na gorąco (będą bardziej elastyczne) lub na zimno (większa wytrzymałość).

Profile stalowe - zastosowania

Jednym z najważniejszych czynników przy wyborze odpowiedniego profilu stalowego do konkretnych zastosowań jest grubość ścianki. Producenci w swojej ofercie oferują kilka rodzajów profili, które charakteryzują się różną grubością ścianek. Z tego powodu klienci mają do dyspozycji szeroką gamę produktów, które są łatwe w obsłudze i doskonale sprawdzają się w wielu zastosowaniach. Profile stalowe mogą być z łatwością wykorzystane w budowie ogrodzeń, ponieważ są to wyroby o wysokiej wytrzymałości i trwałości. Oferowane przez nas produkty są przede wszystkim odporne na korozję, co sprawia, że są idealnym wyborem dla różnych projektów budowlanych. W ofercie RAMPA Imielin są także profile stalowe w różnych wymiarach, co pozwala na łatwe dopasowanie ich do potrzeb wszystkich klientów. Profile stalowe mogą być zastosowane m.in. do budowy konstrukcji stalowych, ram drzwiowych i okiennych, ale również jako składowe konstrukcyjne w budynkach. Profile stalowe cieszą się popularnością wśród klientów głównie ze względu na swoją trwałość, wytrzymałość i łatwość w obróbce. Oferowane profile stalowe, mimo swojej wysokiej jakości, są dostępne w atrakcyjnej cenie, co stanowi dodatkowy atut. Zwracając uwagę na bogactwo oferty kształtowników stalowych, w zależności od potrzeby, klienci mają możliwość wyboru produktów o odpowiedniej grubości ścianki, długości, a także kształcie. Dlatego też produkt, jakim są profile stalowe, cieszy się popularnością wśród konsumentów oraz firm budowlanych, którzy potrzebują trwałych i wytrzymałych rozwiązań konstrukcyjnych.

Skontaktuj się z nami: