Porady


Przygotowujesz się do budowy nowego domu, remontu lub wykończenia? Zasięgnij porady naszych specjalistów, którzy w tym zakresie wiedzą dosłownie wszystko. Jak nikt inny znają się na pracach budowlanych, a wszelkie niedogodności nie są w stanie ich zaskoczyć. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, nieustającej nauce i praktyce, pracownicy naszego centrum z chęcią dzielą się swoją pasją i rozległą wiedzą na temat usług budowlanych. Doskonale znają się na ogrodnictwie i pracach remontowych, przez co branża budowlana nie ma przed nimi żadnych tajemnic.

Budowa domu
15.01.2018

Jak zabezpieczyć budowę na zimę?

Zimy są coraz cieplejsze, jednak nie zapominajmy o zabezpieczeniu budowy przed niskimi temperaturami i opadami śniegu. Pozwoli uniknąć niepotrzebnych kosztów i opóźnień. Nie ma znaczenia na jakim etapie przerwaliśmy. Jeśli tego nie zrobimy, możemy niestety mieć do czynienia z degradacją pojedynczych elementów budynku. Podpowiemy, jak uniknąć takiej sytuacji i na co zwrócić uwagę.

czytaj więcej…

prace w ogrodzie zimą
06.12.2017

Prace w ogrodzie, o których trzeba pamiętać zimą

Mogłoby się wydawać, że zima to czas, w którym ogród leży odłogiem i nic nie trzeba z nim robić – trzeba po prostu trzeba przeczekać. Nic bardziej mylnego! W tych miesiącach należy w szczególny sposób zadbać o swoją roślinność, aby nie zmarniała i cieszyła nasze oko w następnym sezonie.

czytaj więcej…

przygotowanie domu na zimę
22.11.2017

Jak przygotować dom i ogród na zimę?

Zima to okres mrozu, wiatru i pluchy. Większą część naszego wolnego czasu z miłą chęcią spędzamy wtedy w domu. Jednak trzeba pamiętać, że do tej pory roku należy odpowiednio przygotować nasz ogród oraz mieszkanie lub dom. Sprzedamy Wam parę przydatnych porad, które pomogą zabezpieczyć się przed nadchodzących chłodem.

czytaj więcej…

ocieplanie poddasza
17.07.2017

Czym ocieplać poddasze? Wełną mineralną czy pianką pur?

Wełna mineralna jest doskonałą izolacją cieplną, akustyczną i jest niepalna. Pianki PUR tracą swoje

czytaj więcej…

Centrum budowlane RAMPA Imielin jest rodzinną firmą, która już od 17 lat zapewnia klientom kompleksową obsługę w zakresie zaopatrzenia, logistyki, pośredniczenia przy realizacji prac budowlanych i doradztwa. Relacja z klientem jest dla nas niezwykle ważna dlatego do każdej osoby podchodzimy indywidualnie i służymy radą w każdej możliwej sytuacji. Wspieramy naszych klientów na każdym etapie działań – tak, aby pomóc im nie tylko w wyborze najlepszego rozwiązania, ale i w ograniczeniu zbędnych kosztów i cennego czasu.

Jak przygotować ogród na zbliżającą się porę roku? Jakich użyć narzędzi i materiałów, aby przystosować go do niesprzyjających warunków i mroźnej pory roku? Na te i inne pytania odpowiedzą Ci nasi specjaliści, którzy doskonale wiedzą, że ogród jest wyjątkowym miejscem każdego domu i wymaga szczególnej uwagi. Nasi eksperci przypomną Ci o sezonie i podziale prac w ogrodzie, doradzą jak przygotować go na kolejny sezon i wyjaśnią jak prawidłowo o niego zadbać. Na przestrzeni kolejnych lat nasz dom może ulec zniszczeniu. Aby temu zapobiec, powinniśmy wybrać wysokiej jakości materiały i rozwiązania, które sprawią, że nasz budynek będzie solidny i trwały. Korzystając z porad naszych pracowników dowiesz się czym różnią się poszczególne materiały budowlane i których z nich powinieneś użyć do budowy swojego domu. Nasi specjaliście nie zapominają także o praktycznych aspektach budowy domu, doradzając w zakresie wyboru ocieplenia, nawierzchni i wielu innych istotnych elementów. Współpracujący z nami eksperci podzielą się z tobą swoją wiedzą i rozwieją wszystkie wątpliwości.

Naszym klientom staramy się zapewnić najwyższy poziom doradztwa. Dzięki temu mają oni możliwość zasięgnięcia porady ze strony specjalistów na każdym etapie wykonywanego projektu. Aby sprostać ich oczekiwaniom, stworzyliśmy system opierający się na trzech podstawowych filarach. Dzięki temu klient otrzymuje wsparcie i wiedzę niezbędną do prawidłowego zrealizowania budowy. Pierwszym filarem jest wsparcie na etapie projektu, podczas którego doradca z działu inwestycji przelicza projekt, wskazuje potrzebne materiały i planuje działania. Każdy etap (fundamenty, ściany, dach) zostaje wyceniony osobno. Następny filar to dobra ekipa budowlana z rekomendacji, dzięki której jesteśmy w stanie sprawnie zrealizować nasz projekt. Ostatnim, trzecim filarem jest logistyka przy budowie na czas. Na tym etapie przygotowujemy konkretny materiał i dostarczamy na czas pod wskazany adres.

Odwiedzaj nasza stronę częściej, a dowiesz się wielu cennych rad od praktyków, którzy w budowlance pracują od lat. Znajdziesz tutaj cenne porady, które wykorzystasz podczas przeprowadzanych prac budowlanych i nie tylko. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu unikniesz niepotrzebnych błędów i prawidłowo zaplanujesz wszystkie prace. Zdobędziesz wiedzę na temat domu i ogrodu, którą będziesz mógł wykorzystać w praktyce.