Porady


Przygotowujesz się do budowy nowego domu, remontu lub wykończenia? Zasięgnij porady naszych specjalistów, którzy w tym zakresie wiedzą dosłownie wszystko. Jak nikt inny znają się na pracach budowlanych, a wszelkie niedogodności nie są w stanie ich zaskoczyć. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, nieustającej nauce i praktyce, pracownicy naszego centrum z chęcią dzielą się swoją pasją i rozległą wiedzą na temat usług budowlanych. Doskonale znają się na ogrodnictwie i pracach remontowych, przez co branża budowlana nie ma przed nimi żadnych tajemnic.

Narzędzia do domu
19.09.2018

Jakie narzędzia są niezbędne w domu?

W każdym domu, bez względu na to czy nowym czy starym, własny komplet narzędzi to niezbędnik każdego majsterkowicza. Drobna naprawa czy przybicie gwoździa nie może za każdym razem skutkować bieganiem do sąsiada, prosząc o młotek i gwóźdź. Nie wiesz jakie narzędzia dobrać do domowego zestawu? Przeczytaj ten artykuł!

Kto nigdy nie wykonywał prostych prac domowych, niech pierwszy rzuci kamieniem! Podstawowe narzędzia to rzecz niezbędna, ale od czego zacząć? W pierwszej kolejności, zalecamy zakup skrzynki na narzędzia.

czytaj więcej…

Jedzenie na grillu
23.07.2018

Sezon grillowy w pełni – co będzie nam potrzebne?

Lato trwa w najlepsze – czas rozpocząć sezon grillowy! Czy znacie lepszy sposób na spędzenie jednego z letnich wieczorów? Według nas żadna inna forma spędzania wolnego czasu nie może równać się ze wspólnym biesiadowaniem przy stole pełnym aromatycznych przekąsek! Z myślą o organizacji takich przyjęć postanowiliśmy przygotować dla Was wpis, z którego dowiecie się, w jaki sposób stworzyć idealny wieczór przy grillu! Mamy nadzieję, że dzięki tym poradom uda Wam się zaskoczyć gości i miło spędzić wieczór w ich towarzystwie!

czytaj więcej…

Malowanie scian w domu
21.06.2018

Jaki wybrać pędzel do malowania ścian?

Większe lub mniejsze zmiany w naszym domu wymagają od nas odpowiedniego przygotowania. Przed przystąpieniem do pracy, warto zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze przedmioty, które ułatwią nam cały proces i sprawią, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Chcesz odmienić charakter swojego wnętrza i przemalować ściany na całkowicie nowy odcień? Dobrze trafiłeś!

czytaj więcej…

07.05.2018

Maj w ogrodzie

Wiosenne miesiące to dla posiadacza ogrodu sporo pracy – zawsze jest coś do zrobienia. W maju nie jest inaczej. Jednak śmiało można stwierdzić, że o wiele przyjemniej wykonuje się ogrodowe obowiązki, gdy wszystko wokół zaczyna się zielenić, kwitnąć i pachnieć! Przygotowaliśmy dla Was kilka ważnych punktów, dzięki którym o niczym nie zapomnicie podczas majowych prac ogrodowych!

czytaj więcej…

Centrum budowlane RAMPA Imielin jest rodzinną firmą, która już od 17 lat zapewnia klientom kompleksową obsługę w zakresie zaopatrzenia, logistyki, pośredniczenia przy realizacji prac budowlanych i doradztwa. Relacja z klientem jest dla nas niezwykle ważna dlatego do każdej osoby podchodzimy indywidualnie i służymy radą w każdej możliwej sytuacji. Wspieramy naszych klientów na każdym etapie działań – tak, aby pomóc im nie tylko w wyborze najlepszego rozwiązania, ale i w ograniczeniu zbędnych kosztów i cennego czasu.

Jak przygotować ogród na zbliżającą się porę roku? Jakich użyć narzędzi i materiałów, aby przystosować go do niesprzyjających warunków i mroźnej pory roku? Na te i inne pytania odpowiedzą Ci nasi specjaliści, którzy doskonale wiedzą, że ogród jest wyjątkowym miejscem każdego domu i wymaga szczególnej uwagi. Nasi eksperci przypomną Ci o sezonie i podziale prac w ogrodzie, doradzą jak przygotować go na kolejny sezon i wyjaśnią jak prawidłowo o niego zadbać. Na przestrzeni kolejnych lat nasz dom może ulec zniszczeniu. Aby temu zapobiec, powinniśmy wybrać wysokiej jakości materiały i rozwiązania, które sprawią, że nasz budynek będzie solidny i trwały. Korzystając z porad naszych pracowników dowiesz się czym różnią się poszczególne materiały budowlane i których z nich powinieneś użyć do budowy swojego domu. Nasi specjaliście nie zapominają także o praktycznych aspektach budowy domu, doradzając w zakresie wyboru ocieplenia, nawierzchni i wielu innych istotnych elementów. Współpracujący z nami eksperci podzielą się z tobą swoją wiedzą i rozwieją wszystkie wątpliwości.

Naszym klientom staramy się zapewnić najwyższy poziom doradztwa. Dzięki temu mają oni możliwość zasięgnięcia porady ze strony specjalistów na każdym etapie wykonywanego projektu. Aby sprostać ich oczekiwaniom, stworzyliśmy system opierający się na trzech podstawowych filarach. Dzięki temu klient otrzymuje wsparcie i wiedzę niezbędną do prawidłowego zrealizowania budowy. Pierwszym filarem jest wsparcie na etapie projektu, podczas którego doradca z działu inwestycji przelicza projekt, wskazuje potrzebne materiały i planuje działania. Każdy etap (fundamenty, ściany, dach) zostaje wyceniony osobno. Następny filar to dobra ekipa budowlana z rekomendacji, dzięki której jesteśmy w stanie sprawnie zrealizować nasz projekt. Ostatnim, trzecim filarem jest logistyka przy budowie na czas. Na tym etapie przygotowujemy konkretny materiał i dostarczamy na czas pod wskazany adres.

Odwiedzaj nasza stronę częściej, a dowiesz się wielu cennych rad od praktyków, którzy w budowlance pracują od lat. Znajdziesz tutaj cenne porady, które wykorzystasz podczas przeprowadzanych prac budowlanych i nie tylko. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu unikniesz niepotrzebnych błędów i prawidłowo zaplanujesz wszystkie prace. Zdobędziesz wiedzę na temat domu i ogrodu, którą będziesz mógł wykorzystać w praktyce.