Siatki podtynkowe

Market dom i ogród

Siatki podtynkowe

  1. Strona główna
  2. »
  3. Siatki podtynkowe

Jednym z etapów budowania domu jest zajmowanie się kwestiami związanymi z tynkowaniem ścian, a następnie ocieplaniem. Siatka podtynkowa stosowana jest zwykle, jako materiał zbrojący albo zabezpieczający. Różne rodzaje siatki pełnią funkcję ochrony w postaci termicznej izolacji, ale są także idealnym rozwiązaniem podczas trudnych warunków atmosferycznych.

Siatki podtynkowe służą nie tylko budowaniu ścian, stropów czy podłóg, ale także mają zastosowania w konstrukcjach zaawansowanych, jak autostrady. W zależności od rodzaju, siatki posiadają trochę odmienne zastosowanie:

  • siatka podtynkowa z włókna szklanego ma właściwości wzmacniające powierzchnię, ponieważ, dzięki wcześniejszemu zaimpregnowaniu włókna, pozostaje niewrażliwe na bezpośredni kontakt ze związkami alkalicznymi – można je stosować do malowania ścian, bo trwały i sztywny splot siatki zapobiega powstawaniu widocznych uszkodzeń, takich jak: pęknięcia,
  • siatka pancerna – wykonana również z włókna szklanego, choć dodatkowo powlekana kauczukiem, jest zdecydowanie bardziej trwała oraz odporna na uderzenia i zmiany atmosferyczne,
  • siatka ekranująca na elewację jest najlepszą ochroną dla mieszkańców przed promieniowaniem, zarówno niskiej, jak i wysokiej częstotliwości – zapobiega negatywnym skutkom działania fal pochodzących z linii wysokiego napięcia, instalacji elektrycznych czy nadajników telewizyjnych oraz radiowych.

Każda siatka podtynkowa posiada odmienny splot: gazejski albo raszlowy. Splot gazejski jest wytrzymały i mocny, gdyż włókna wątku i osnowy są umieszczane naprzemiennie. Stosowany jest zwykle w miejscach, które są narażone na zmianę pozycji oraz łamliwość. Splot raszlowy znany także pod nazwą: płócienny – stosowany jest w miejscach mniejszych obciążeń, a włókna siatki ułożone są krzyżowo.

Każdy budynek potrzebuje odpowiedniego ocieplenia i zabezpieczonych ścian. Siatki podtynkowe to idealne rozwiązanie w systemie termoizolacji i ochrony tynków. Pełnią zwykle funkcję zbrojącą, gdy są ułożone w odpowiedni sposób. Siatki zwykle mocowane są do warstwy ocieplenia za pomocą specjalnego kleju. Dostępność towaru w rolkach, zapewnia swobodę transportu i ułatwia montaż.