Jakie narzędzia są niezbędne w domu?

W każdym domu, bez względu na to czy nowym czy starym, własny komplet narzędzi to niezbędnik każdego majsterkowicza. Drobna naprawa czy przybicie gwoździa nie może za każdym razem skutkować bieganiem do sąsiada, prosząc o młotek i gwóźdź. Nie wiesz jakie narzędzia dobrać do domowego zestawu? Przeczytaj ten artykuł! Kto nigdy nie wykonywał prostych prac domowych, niech pierwszy rzuci kamieniem! Podstawowe narzędzia to rzecz niezbędna, ale od czego zacząć? W pierwszej kolejności, zalecamy zakup skrzynki na narzędzia. Tania rzecz, która zabezpieczy nasze narzędzia przez zgubieniem ich gdzieś w piwnicy czy garażu. Kiedy już masz skrzynkę to następnie potrzebne będzie Ci wyposażenie…

Młotek, śrubokręty, kombinerki i klucze

Taki zestaw narzędzi to totalny “must have” w każdym domu. Czy istnieje jakakolwiek praca remontowa, która obędzie się bez młotka? W domu najlepiej sprawdzi się lekki młotek, nieprzekraczający masą 500 g. Zwróć uwagę czy trzonek (najlepiej metalowy) jest ogumowany i trwale przymocowany do obucha. Przydatnym narzędziem do wyciągania starych gwoździ będą kombinerki, które dodatkowo posłużą do cięcia drutu czy wykręcania niektórych śrub. Najlepiej kupić takie, które posiadają izolację ochronną przed prądem elektrycznym.

Przy zakupie śrubokręta warto pomyśleć nad wielofunkcyjnym zestawem. Najlepiej zaopatrzyć się we wkrętak z wymiennymi końcówkami. Nie tylko będzie on praktyczny, ale też pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca w skrzynce na narzędzia. Przy pracach z elektryką, do swojego asortymentu warto dodać również śrubokręt elektrotechniczny, który pozwoli sprawdzić czy przez naprawiane urządzenie przypływa prąd.

Wybierając odpowiednie klucze, dobierz je tak, aby były jak najbardziej użyteczne w Twoim domu. Wyróżnić można klucze płaskie, nasadowe, oczkowe czy też nakładki ampulowe.

Gwoździe, śrubki, nakrętki, kołki i wkręty

Kolejne niezbędne akcesoria do Twojej skrzynki. Szeroka gama tych produktów oraz mnogość ich zastosowania powoduje, że nigdy nie jest ich za wiele. Gwoździe dzielą się na wiele różnych rodzajów. Są wykonane z różnych materiałów, mają różne wielkości oraz przede wszystkim różne zastosowanie.

Poproś obsługę marketu budowlanego o pomoc w wybraniu tych najbardziej uniwersalnych. Podobnie jest z wkrętami, które znajdują zastosowanie w wielu pracach remontowych. Najlepiej zabezpieczyć się w różne rodzaje, tak aby jego typ dostosować do używanego materiału, np. do płyt kartongipsowych używać wkrętów ocynkowanych ze spiczastym zakończeniem.

Elektronarzędzia

W pracach domowych najczęściej przyda się również wiertarka oraz wkrętarka. Nie są one może najczęściej używanymi narzędziami, ale z pewnością warto w nie zainwestować. Wkrętarka to taki ulepszony śrubokręt, który błyskawicznie umożliwi wkręcanie i wykręcanie śrub oraz wkrętów. Najlepiej kupować elektronarzędzia wysokiej klasy od uznanych na rynku producentów, ponieważ cena będzie wyższa, ale dzięki gwarancji jakości zyskamy narzędzia, które będą służyć przez lata.

Domowe prace potrafią czasem przysporzyć sporo problemów, zatem wymienione wyżej narzędzia zawsze się przydadzą. Przy kompletowaniu akcesoriów, warto się również zaopatrzyć w taśmy izolacyjne, ołówek, poziomicę, papier ścierny, kątownik, nóż z wysuwanym ostrzem, miarkę oraz latarkę. Posiadając taki asortyment, możemy zagwarantować, że żaden remont nie będzie Ci straszny.